Tematicky obrazek
»
VŠCHT Praha

Vítejte ve světě moderní chemie

Vysoká  škola chemicko-technologická v Praze spojuje tradici s nejmodernějšími nano- a biotechnologiemi a dalšími progresivními směry a obory ve vědě a výzkumu. Spolu s vynikajícím mezinárodním renomé a špičkovým přístrojovým vybavením otevírá každému studentovi možnosti zapojit se do vědeckých projektů dle vlastního výběru, umožňuje zahraniční stáže a je následně vstupenkou k prestižnímu, dobře ohodnocenému uplatnění doma i v zahraničí.

V roce 2013 získali ocenění 
Vysokou úroveň našich zaměstnanců i studentů ve vědě a výzkumu potvrzuje i řada ocenění, která za své práce získali. Jak vědci, tak studenti obdrželi na různých úrovních významné ceny a prestižní ocenění. Přehled vyznamenaných a jejich cen >>>

Příběhy úspěšných absolventů 
Desítky tisíc absolventů má za více než 60 let samostatné existence VŠCHT Praha. Jsou mezi nimi lidé, kteří dosáhli na špičku svého oboru, ale i běžní „dělníci“ chemie, kteří ovšem svůj obor nesmírně milují. Nabízíme vám příběhy téměř padesáti z nich. Kudy vede cesta k úspěchu? Je chemie tou správnou? Čtěte Příběhy úspěšných.

Elektronická přihláška se nachází na adrese student.vscht.cz

Novinky

16. 9. 2014
Školní rok zahájen v novém

Slavnostní imatrikulací dnes zahájilo své studium více než 1200 nových studentů bakalářských studijních programů. Ceremoniály se již tradičně odehrály v posluchárnách v budově A, přičemž posluchárna AI je nově zrekonstruována a je v provozu druhým dnem.

 

15. 9. 2014
Simoldes Plásticos má zájem o naše studenty a absolventy

Simoldes Plásticos, portugalská společnost otevírající příští rok ve Kvasinách továrnu na plastové díly dodávané pro ŠKODA AUTO, na jednání se zástupci VŠCHT Praha představili nabídku až 8 celoročních studentských stáží v Portugalsku. Studentům ale i čerstvým absolventům se zároveň otevírá nabídka několika pracovních míst v areálu ve Kvasinách.

8. 9.2014
Upozornění pro zahraniční studenty po příjezdu ze západní Afriky a Konga, z oblastí výskytu horečky způsobené virem EBOLA
leták 141 kB

16. 9. 2014
Konference CHEO již podesáté
10. ročník mezinárodní konference CHEO se konal ve dnech 2. a 3. září 2014 a byl tentokrát spojen s oslavou 60. výročí vzniku Ústavu energetiky, na kterou byli pozváni absolventi magisterského a doktorského studijního programu.


11. 9. 2014
Setkání absolventů
Za podpory rektora prof. Ing. Karla Melzocha, CSc. a přítomnosti děkana FPBT prof. Ing. Tomáše Rumla, CSc. se v úterý 9. 9. 2014 na VŠCHT Praha uskutečnilo setkání prvních absolventů tehdejší Fakulty potravinářské technologie. Přítomní zahájili studium na FPT v září roku 1952 a absolvovali v roce 1957. Absolventi se zajímali především o změny, ke kterým došlo ve výuce i provozu školy, prohlédli si laboratoře Ústavu biotechnologie a navštívili zmodernizovaný pivovar. Setkání se všem velmi líbilo a vyslovili přání setkání v budoucu opakovat.

P1030669.gif

10. 9. 2014
Vědecký jarmark s rekordní návštěvností!

Téměř třináct tisíc návštěvníků si našlo cestu na vědecký jarmark, který se 10. září odehrál v Dejvicích. Vystavovatelé si připravili 62 venkovních expozic. Návštěvníci si mohli vyzkoušet ovládání různých vrtulníků a dronů, desítky fyzikálních a chemických pokusů, ochutnat pečivo či vyrobit gumového medvídka nebo prohlédnout varnu pervitinu. fotografie >>>


9. 9. 2014
Prorektoři  pražských Vysokých škol se dnes sešli na Tiskové konferenci u příležitosti Dni vědy 2014 s podtitulem „Co vadí vysokým školám na Grantové agentuře ČR." Záznam tiskové konference můžete shlédnout zde od 66:05 minuty. 

 

Archiv aktualit

 

Sdílej tyto stránky na

VŠCHT Praha na sociálních sítích