»
»
»
»
Informace o možnosti připojení k síti VŠCHT Praha na kolejích JM
Informace o možnosti připojení k síti VŠCHT Praha na kolejích JM
Přípojky na pokojích:

Pokoje jsou vybaveny dvěma přípojkami k počítačové síti. Síť je typu ethernet o rychlosti 100 Mbit/s rozvody twisted pair a konektory RJ-45. Síťová karta proto musí být vybavena konektorem RJ-45 (týká se hlavně starších karet 10 Mbit/s - většinou pak má karta v názvu TP nebo Combo)

Síť podporuje pouze protokol TCP/IP. Pro přidělování IP adres a nastavení služeb je využíván protokol DHCP. Jiné protokoly IPX/SPX, NetBEUI fungují pouze v rámci jednotlivých virtuálních sítí (po patrech), které oddělují provoz na  linkové vrstvě. Jejich používání není žádoucí.

 

Připojení do sítě:

Pro připojení do sítě není třeba počítač nikterak registrovat. Ověření do sítě probíhá pomocí suplikantu 802.1x a  uživatelského jména/hesla. Návod pro rychlé nastavení Vašeho připojení je k dispozici zde 234 kB.

Více o nastavení naleznete v sekci 802.1x (postupujte podle informací pro kategorii 3).

Používání  počítačů připojených za IP telefonem na koleji Volha:

Počítače připojené za IP telefonem CISCO 7911g se musí ověřovat přes suplikant 802.1x. Ostatní způsoby ověřování nejsou funkční.

Nastavení internetového prohlížeče:

Spojení se sítí Internet, mimo síť VŠCHT, je možné pouze pomocí proxy serveru proxy.vscht.cz na portu 3128.

Pravidla:

Jinak platí stejná doporučená nastavení a pravidla jako pro síť VŠCHT v Dejvicích. Více na http://vc.vscht.cz/


Doporučení užívání antiviru:

Pro zajištění bezpečnosti v síti VŠCHT Praha doporučují pracovníci výpočetního centra užívání některého ze široké škály antivirových řešení. V případě že žádný antivir nevlastníte, použíjte například některý z těchto produktů zdarma http://www.grisoft.cz (AVG Free Edition)  http://www.avast.com/  (Avast Free)

Stránky koleje:

Další užitečné informace o možnostech sítě na kolejích získáte přímo na jejích stránkách na adrese http://kolej.vscht.cz

SÚZ ani Výpočetní centrum neposkytují studentům žádnou podporu při konfiguraci síťové karty nebo síťového připojení operačního systému.

Sdílej tyto stránky na