Nacházíte se: VŠCHT Praha  → Veřejnost → Pro média → Archiv tiskových zpráv → 2022 → VŠCHT pomůže s internacionalizací mezinárodní poradní sbor
šablona: stranka_ikona
čas: 28.3.2024 15:41:04
url: '/popularizace/media/tiskove-zpravy/2022/vscht-pomuze-s-internacionalizaci-mezinarodni-poradni-sbor'
path: 1/4111/942/994/5161/1314/1473/62642/66367

VŠCHT pomůže s internacionalizací mezinárodní poradní sbor

Vysoká škola chemicko-technologická v Praze ustavila v září 2022 nový strategický orgán – Mezinárodní poradní sbor (MPS). Devítičlenná skupina je složena ze zahraničních akademiků a také zástupců firemního sektoru od Velké Británie přes Francii, Německo, Rakousko až po Maďarsko. Hlavním úkolem sboru bude prohloubení internacionalizace univerzity a zvýšení její atraktivity pro zaměstnance a studenty ze zahraničí.

„Vznik MPS jsem plánoval od začátku funkčního období,“ říká Pavel Matějka, rektor VŠCHT Praha. „V rámci hodnocení Metodiky 17+ jsme sestavili mezinárodní evaluační panel, byli jsme s jeho prací spokojeni a většinu členů získali pro nový poradní orgán. Důležité je, že ti lidé o škole už mnohé vědí a mají vazbu ke klíčovým tematikám, jež aktuálně řešíme,“ dodává.

Skupina má aktuálně devět členů, figurují v ní i osoby s neuniverzitní zkušeností. Například doktor Feise působí ve firmě BASF, byl dlouholetým předsedou Evropské federace chemických inženýrů a reprezentuje pohled průmyslového firemního sektoru. „Pro naši školu je také nesmírně důležité doktorské vzdělávání, členkou MPS je proto ředitelka doktorské školy z Univerzity v Tampere Pirjo Nikander, mající silnou vazbou na Evropskou univerzitní asociaci a její výbor pro doktorské vzdělávání,“ upřesňuje rektor Matějka.

Všichni členové MPS působí ve špičkových institucích a nejsou součástí akademické obce VŠCHT Praha, jmenuje je a odvolává rektor, funkční období je čtyřleté. Členem sboru může být tatáž osoba nejvýše dvě po sobě jdoucí funkční období.

Premiérové setkání MPS se uskuteční 22. září 2022 v rámci oslav 70. výročí samostatné existence VŠCHT Praha.

Složení Mezinárodního poradního sboru VŠCHT Praha

Prof. Dr. Livia Simon-Sarkadi, DSc.
Dr. Hermann J. Feise
Prof. Marcello Cabibbo
Univ. Prof. DI Dr. Erich Leitner
Prof. Jarka Glassey
Prof. Francois Lapicque
Priv.-Doz. Dipl-Ing. Dr.nat.techn. Guenter Langergraber
Dr. Pirjo Nikander
Dr. Jean-Olivier Durand

Detailní informace k jednotlivým členům najdete ZDE.

Aktualizováno: 16.9.2022 10:50, Autor: Michal Janovský