Nacházíte se: VŠCHT Praha  → Smlouva o spolupráci pro rok 2012 uzavřena
url: '/popularizace/media/tiskove-zpravy/5683/5798'
path: 1/4111/942/994/5161/1314/1473/5683/5798

Smlouva o spolupráci pro rok 2012 uzavřena

Zástupci skupiny Unipetrol a Vysoké školy chemicko-technologické v Praze podepsali smlouvu o vzájemné spolupráci pro rok 2012. Hlavním cílem dlouhodobé spolupráce, která trvá již téměř deset let, je zpopularizovat chemii mezi mladými lidmi, a zajistit tak tomuto oboru příliv nových talentů. Unipetrol podpoří například oceňování úspěšných studentů, Školu učitelů základních škol nebo projekt Hodina moderní chemie.

„Dlouhodobé spolupráce s Vysokou školou chemicko-technologickou v Praze si velmi vážíme. V uplynulých letech se podařilo nastartovat řadu zajímavých projektů, jako je například Hodina moderní chemie nebo ceny Unipetrol pro nejlepší studenty,“ uvedl generální ředitel a předseda představenstva Unipetrolu Piotr Chełmiński. „Podpora mladých lidí ve studiu chemie je pro nás klíčová s ohledem na stárnutí zaměstnanců, se kterým se potýká nejen Unipetrol, ale celý Svaz chemického průmyslu,“ dodal Piotr Chełmiński.

„Vysoká škola chemicko-technologická v Praze si velmi cení podpory společnosti Unipetrol, kterou využívá k propagaci chemie a dalších oborů pěstovaných na naší vysoké škole mezi studenty středních škol a také k podpoře  svých vlastních studentů. VŠCHT Praha vychovává odborníky pro petrochemii, která  je a do budoucna i bude perspektivním a zajímavým oborem pro uplatnění našich absolventů. Naše dlouholetá spolupráce se společností Unipetrol je důkazem propojení vědy a praxe, z něhož mohou profitovat oba partneři.“ říká Karel Melzoch, rektor VŠCHT Praha.

V letošním roce Unipetrol přispěje částkou 800 000 korun na celkem 11 projektů a aktivit školy. Ke studiu chemie láká například projekt Hodina moderní chemie, během něhož dvojice prezentátorů navštěvují střední a základní školy, aby zábavnou formou předvedly zajímavé chemické experimenty. Zcela novým projektem je Škola učitelů základních škol, která má za cíl výměnu zkušeností a informování učitelů základních škol. Navazuje na již tradiční Letní školu středoškolských učitelů, která se koná na VŠCHT v průběhu srpna.

Unipetrol rovněž zaštiťuje finanční odměnu pro ty úspěšné studenty VŠCHT, kteří zvítězí v soutěži o nejlepší diplomovou či dizertační práci. Cenou Unipetrol společnost také každým rokem oceňuje tři nejlepší studenty z každého ročníku za studijní výsledky ve Výukovém a studijním centru v Mostě – Velebudicích.

Aktualizováno: 19.9.2014 11:45, Autor: