Prosím čekejte...
Nepřihlášený uživatel
logo VŠCHT
Nacházíte se: VŠCHT Praha  → Seminář k 100. výročí narození Jaroslava Bauera
iduzel: 54152
idvazba: 62702
šablona: stranka_obrazek
čas: 17.5.2021 00:33:40
verze: 4908
uzivatel:
remoteAPIs:
branch: trunk
Obnovit | RAW

Seminář k 100. výročí narození Jaroslava Bauera

prof. Jaroslav Bauer

Vysoká škola chemicko-technologická v Praze
Ústav chemie pevných látek
Ústav chemické technologie restaurování památek

Vás zvou na seminář zaměřený na mineralogické vědy k uctění 100. výročí narození prof. Ing. Jaroslava Bauera, CSc. který se uskuteční dne 8. 10. 2020 ve Strahovském klášteře.

Vzhledem k aktuální epidemické situaci bylo konání semináře odloženo. Předpokládáný nový termín je jaro (březen-duben) příštího roku (2021).

 

V roce 2020 by oslavil prof. Ing. Jaroslav Bauer, CSc 100. výročí narození. Narodil se 18. 6. 1920 v Křešicích u Litoměřic. Svůj profesní život spojil s Vysokou školou chemicko-technologickou. Nejdříve jako student Vysoké školy chemicko-technologického inženýrství v Praze, kterou mohl dokončit až po roce 1945. Po jejím absolvování nastoupil na tehdejší Ústav mineralogie a petrografie VŠCHTI, který se později transformoval na Katedru mineralogie či na Katedru nerostných surovin a krystalochemie VŠCHT a později na Ústav chemie pevných látek VŠCHT. Vědecká a pedagogická práce prof. Bauera byla ovlivněna jeho láskou k mineralogii. Zabýval se optickou mineralogií, RTG difrakční fázovou analýzou a technologickým využitím minerálních surovin. Byla mu svěřena mineralogická část průzkumu našich korunovačních a dalších historických kle­notů a předmětů na Pražském hradě.

Jako studenti a spolupracovníci prof. Bauera považujeme za milou povinnost připomenout si toto významné výročí formou odborného semináře zaměřeného na mineralogii v prostředí Strahovského kláštera.

Název příspěvku z oblasti obecné mineralogie, mineralogických metod identifikace, šperkařství či vzpomínky přátel a profesních kolegů uveďte prosím v Předběžné přihlášce. Další podrobnosti ohledně formy příspěvku, přednášky a výšky vložného budou uvedeny ve 2. cirkuláři.

Důležité termíny:

Vzhledem k posunu termínu akce budou nové termíny teprve zveřejněny.

  • 1. cirkulář (včetně formuláře předběžné přihlášky)
Aktualizováno: 25.9.2020 11:47, Autor: Jan Kříž

VŠCHT Praha
Technická 5
166 28 Praha 6 – Dejvice
IČO: 60461373
DIČ: CZ60461373

Datová schránka: sp4j9ch

Copyright VŠCHT Praha
Za informace odpovídá Oddělení komunikace, technický správce Výpočetní centrum

VŠCHT Praha
na sociálních sítích
zobrazit plnou verzi