Prosím čekejte...
Nepřihlášený uživatel
Nacházíte se: VŠCHT Praha  → Vítejte ve světě moderní chemie  → Vedení školy → Akademický senát → Studentská část AS
iduzel: 15489
idvazba: 18935
šablona: stranka
čas: 26.9.2017 14:35:20
verze: 3813
uzivatel:
remoteAPIs:
branch: trunk
Obnovit | RAW

Studentská část AS

Marek Lanč

Marek Lanč

Ústav fyzikální chemie

b Marek.Lanc@vscht.cz

e 220 44 4029

d 137

 

Student 3. ročníku PGS oboru Fyzikální chemie. V rámci své práce se podílí na vývoji polymerních membrán pro separace plynů. Již šestým rokem se věnuje popularizaci přírodovědných, především chemických věd. Jeho cílem v AS je zvýšení aktivity studentů v popularizaci jejich zajímavých oborů a podpoření jejich informovanosti a spoluúčasti na dění ve škole. Ve volném čase trénuje judo a vede kurzy, nejen ženské, sebeobrany. V majetku má dvě kytary, na které, díky svému minimálnímu hudebnímu sluchu, rád trápí své okolí :-). Když je léto a nachází se někde na horách, nerezignuje, a k tomuto účelu používá o mnoho lehčí ukulele :-)

Bernatíková

Adriana Bernatiková

Ústav kovových materiálů a korozního inženýrství

b adriana.bernatikova@vscht.cz

e 220 44 4111

d 53

 

Studentka prvního ročníku PGS na Ústavu kovových materiálů a korozního inženýrství. V rámci své odborné činnosti se zabývá slitinami TiAl, které se využívají pro výrobu motorů letadel. Adriana je nejen členkou Akademického senátu, ale také Pedagogického výboru a komise SIGA. Jakožto člověk, který umí prodat i hluchému rádio se pravidelně účastní Dne otevřených dveří, kde popularizuje ÚKMKI za účelem nabytí nových studentů. Ve svém volném čase se věnuje sportu či studiu přírodních krás. Jejím cílem v AS je být spojkou mezi studenty a vedením školy a s tím související zájem studentů o dění ve škole.

 

Salvetr

Pavel Salvetr

Ústav kovových materiálů a korozního inženýrství

b Pavel.Salvetr@vscht.cz

e 220 44 4441

d A 55

 

Student druhého ročníku doktorského studijního programu Metalurgie na Ústavu kovových materiálů a korozního inženýrství. Ve své odborné činnosti se zabývá slitinami s tvarovou pamětí připravenými postupy práškové metalurgie. V akademickém senátu je členem Vědecko-výzkumného výboru a rád by zde získal nové zkušenosti a poznatky o fungování tak velké organizace, jakou je naše škola. Od studijních a ostatních školních povinností si nejlépe odpočine na lyžích nebo v sedle horského kola.
Dragoun

Miroslav Dragoun

Ústav mléka, tuků a kosmetiky

b Miroslav.Dragoun@vscht.cz

e 

 

Už ve 2. ročníku doktorského studijního programu na oboru chemie a technologie potravin. Zabývám se aplikací laktobacilů v kosmetice a potravinářském průmyslu a dále povrchově aktivními látkami. V senátu bych se chtěl věnovat rozvoji sportů a volnočasových aktivit na škole. Mým snem je vybudování fakultního poháru, při kterém by mohly fakulty změřit svoje síly a poté pak všechno oslavit na afterparty (samozřejmě).

Tůma Lukáš

Lukáš Tůma

Ústav energetiky

b Lpt.uma@gmail.com

e 220 44 3132

d B 170

 

Čím se oborově zabývám: Korozní a elektrochemické vlastnosti slitin zirkonia v prostředí primárního okruhu vodu chlazených jaderných reaktorů. A možnosti zlepšení těchto vlastností pomocí povlakování zirkonia Heuslerovou slitinou Fe-Zr-Si.

 

Co je v senátu mou zodpovědností a mým cílem: Podporovat další rozvoj školy.

 

Václav Bystrianský

Václav Bystrianský

Ústav energetiky

b Vaclav.Bystriansky@vscht.cz

e 220 44 3132

d B 170

 

Student druhého ročníku doktorského studia na Ústavu energetiky. V rámci výzkumu se zabývá vývojem komponent a testováním materiálů v prostředí tekutých kovů, které slouží jako primární chladivo v připravovaných jaderných reaktorech 4. generace. Kromě studentských povinností s nadšením zapaluje lidem ruce a drze to nazývá popularizací chemie… V AS by se rád připojil k ostatním členům, kteří usilují o lepší povědomí o studijních oborech na VŠCHT. Dalším snem je zlepšení vztahů a spolupráce mezi jednotlivými fakultami.

 

Jiří Vlach

Jiří Vlach 

Ústav biochemie a mikrobiologie

b Jiri1.Vlach@vscht.cz

e 220 44 5135

d B 249

 

Doktorand třetím rokem, obor Biochemie. Věnuje se bakteriím rodu Cronobacter a jejich faktorům virulence. Na ústavu si ho snadno můžete splést s jeho stejně vypadajícím bratrem (fakt jsme tu dva ;-) ). V AS se snaží proniknout do tajů vysokoškolské samosprávy a podporovat zájmy studentů. Kromě předstírání laboratorní činnosti a procházení se se ztrápeným výrazem chodbami ústavu s papírem v ruce (mimikry) se v rámci školy věnuje Hodinám moderní chemie, mimo školu pak především rádiovému orientačnímu běhu, hře na kytaru a čtení pochybné literatury.

 

Martin Schätz

Martin Schätz

Ústav počítačové a řídící techniky

b Martin.Schatz@vscht.cz

e 220 44 2970

d A 338

 

Student druhého ročníku doktorského studijního oboru Technická kybernetika na Ústavu počítačové a řídicí techniky, kde se zabývá analýzou spánkových poruch pomocí zpracování signálu a obrazu ze zařízení MS Kinect (Xbox) a Polysomnografie. Pokud máte pocit, že jste jeho příjmení již někde viděli, nepletete se. Na škole před ním působil již jeho táta a děda.

 

Jako aktivně založený člověk by se chtěl zasadit o více volnočasových aktivit a sportu na škole. Je pro větší využití techniky ve výuce, zvláště digitálních záznamů přednášek a online dostupnost materiálů a ukázkových řešení, jak je již dnes zvykem na zahraničních univerzitách. Rád by také podpořil vznik klubů, které by více propojily jednotlivé ročníky studijních oborů.

 

Aktualizováno: 5.5.2017 12:05, Autor: Marek Lanč

VŠCHT Praha
Technická 5
166 28 Praha 6 – Dejvice
IČO: 60461373
DIČ: CZ60461373

Datová schránka: sp4j9ch

Copyright VŠCHT Praha 2014
Za informace odpovídá Oddělení komunikace, technický správce Výpočetní centrum

VŠCHT Praha
na sociálních sítích
zobrazit plnou verzi