Nacházíte se: VŠCHT Praha  → Spolupráce → Se ZŠ a SŠ → Projekty → Step by Step → Aktuality → Archiv
šablona: stranka
čas: 19.4.2024 09:21:11
url: '/spoluprace/skoly/projekty/step-by-step/step-by-step-aktuality/12672'
path: 1/4111/942/994/1015/1313/1321/5197/5766/12672

25. 6. 2014
Bádej s Projektem Fénix

Program naleznete zde.
Potřebné vybavení zde

23. 5. 2014
Exkurze pro pražské střední školy

SGS divize paliv a maziv (dříve Ústav paliv a maziv, a.s.,)
Divize paliv maziv společnosti SGS je přední česká analytická laboratoř specializující se na diagnostiku mazacích olejů a ropných paliv. Studenti se v během exkuze seznamí s problematikou kvality paliv a maziv z hlediska široké veřejnosti. Budou předvedeny analytické přístroje pro diagnostiku parametrů paliv a mazacích olejů.

Kapacita: 20 osob včetně pedagogického doprovodu
Termín: 9.6. 9:00 či 16.6. 9:00
Délka exkurze: 60 až 90 minut
Místo: U Trati 42, Praha 10 Strašnice
Kontakt: Martin Strejc (strejcm@vscht.cz)

28. 4. 2014
Potraviny pod lupou

Dne 4. června 2014 pořádá VŠCHT Praha v rámci projektu Step by step Workshop pro učitele na téma "Potraviny".
Workshop je určen pro pedagogy pražských středních škol, pedagogy s trvalým bydlištěm v Praze a pro studenty pražských VŠ s pedagogickým zaměřením.
Workshop budou provázet zajímavé přednášky, pod taktovkou zkušených pedagogů a odborníků v oblasti potravin. Do programu jsme zařadili i laboratoře, kde si připravíte jogurt.

Program workshopu
Kapacita workshopu je omezena na maximálně 20 účastníků.
Závazné přihlášky posílejte, prosím, nejpozději do 26. května 2014 na E-mailovou adresu jitka.kopecka@vscht.cz. Potvrzení Vaší účasti a doplňující informace budou zaslány obratem.

28. 3. 2014
Bádej s Projektem Fénix

Vysoká škola chemicko-technologická v Praze v rámci projektu Step by step pořádá příměstský letní camp pro pražské studenty ve věku od 15 do 19 let „Projekt Fénix II aneb chemií z nesnází“. Zúčastni se campu a staň se členem odborného týmů mladých badatelů.

F__nix_II.png

25. 3. 2014
Exkurze pro pražské střední školy

SGS divize paliv a maziv (dříve Ústav paliv a maziv, a.s.,)
Divize paliv maziv společnosti SGS je přední česká analytická laboratoř specializující se na diagnostiku mazacích olejů a ropných paliv. Studenti se během exkurze seznámí s problematikou kvality paliv a maziv z hlediska široké veřejnosti. Budou předvedeny analytické přístroje pro diagnostiku parametrů paliv a mazacích olejů.

Kapacita: 20 osob včetně pedagogického doprovodu
Termín: 14.4. 9:00 a 19.5. 9:00
Délka exkurze: 60 až 90 minut
Místo: U Trati 42, Praha 10 Strašnice
Kontakt: Martin Strejc (strejcm@vscht.cz)

30. 1. 2014
Základem je motivace

Workshop pro učitele na téma "Jak motivovat studenty ke studiu přírodovědných oborů", proběhl 29. ledna 2014 na VŠCHT Praha v rámci projektu Step by step – krok k polularizaci vědy a výzkumu.
Své zkušenosti z oblasti motivace přednesla Ing. Květoslava Stejskalová, CSc. a Mgr. Lada Macháčová. Cyklus přednášek byl zakončen ukázkou jednoduchých pokusů, kterými mohou pedagogové ozvláštnit svou výuku. Poté se všichni vydali na obhlídku senzorové laboratoře Ústavu fyziky a měřicí techniky VŠCHT Praha.
→ Fotografie z workshopu

IMG_8781_web_workshop.jpg

10. 1. 2014
Pojďte s námi motivovat

Dne 29. ledna 2014 pořádá VŠCHT Praha v rámci projektu Step by step Workshop pro učitele na téma "Jak motivovat studenty ke studiu přírodovědných oborů".
Workshop je určen pro pedagogy pražských středních škol, pedagogy s trvalým bydlištěm v Praze, vyučující na mimopražských středních školách a pro studenty pražských VŠ s pedagogickým zaměřením.
V rámci workshopu budou pod taktovkou zkušených pedagogů a odborníků v oblasti motivace probíhat přednášky a bude ukončen exkurzí do senzorové laboratoře Ústavu fyziky a měřicí techniky na VŠCHT Praha.

Program workshopu.
Kapacita workshopu je omezena na maximálně 30 účastníků.
Závazné přihlášky posílejte, prosím, nejpozději do 20. ledna 2014 na E-mailovou adresu jitka.kopecka@vscht.cz. Potvrzení Vaší účasti a doplňující informace budou zaslány obratem.

8. 1. 2014
Jogurty pod lupou

Laboratoře pro studenty středních škol, pořádané v rámci projektu Step by step - krok k popularizaci vědy a výzkumu, byly dnes úspěšně zahájeny na VŠCHT Praha. Desítka studentů Gymnázia Altis z pražských Petrovic si mohla pod dohledem vědeckých pracovníků VŠCHT Praha vyzkoušet, jak se vyrábí jogurt a zjistit, jak pod mikroskopem vypadají některé druhy bakterií. V dalších dnech se v rámci této aktivity studenti vydají do různých oblastí chemie a vyzkouší si například, jaké vlastnosti mají některé sloučeniny.
→ Fotografie

8. 11. 2013
Laboratoře pro studenty středních pražských škol

Vysoká škola chemicko-technologická v Praze v rámci projektu Step by Step pořádá pro studenty středních pražských škol multi-disciplinární laboratorní cvičení z chemie, fyziky a biologie. Akce je připravena pro studenty 3. a 4. ročníků čtyřletých odborných středních škol a gymnázií, kteří jsou motivovaní k dalšímu studiu technických oborů.
Program laboratoří
V případě zájmu pište na E-mail: Iva.Jebava@vscht.cz

Další připravovanou aktivitou, která bude probíhat od ledna 2014 jsou Laboratoře pro SŠ >

Vůbec první aktivitou, terá byla realizována z tohoto projektu byl Vědecký jarmark.
Tento jarmark se uskutečnil 18. 9. 2013 na Vítězném náměstí. Kromě VŠCHT Praha se představili ČVUT v Praze, ÚOCHAB a Věda nás baví, o.p.s. VŠCHT Praha reprezentovaly dvě desítky stánků s rozličnou tématikou. Vědecký jarmark byl pro VŠCHT Praha spojen i se stoletým výročím narození Otty Wichterleho, otce měkkých kontaktních čoček a silonek. Na stánku Otty Wichterleho si návštěvníci mohli odlít svou vlastní kontaktní čočku a osahat si první odlitek polyamidu, ze kterého se dělají silonky.

Aktualizováno: 8.7.2015 12:49, Autor: