logo VŠCHT
Nacházíte se: VŠCHT Praha  → Studium → Distanční výuka → Studenti - distanční výuka a jak na to
šablona: stranka_ikona
čas: 29.3.2020 04:03:10

Studenti - distanční výuka a jak na to

Aktuální informace (23. 3. 2020)

Vážené studentky a vážení studenti,

rádi bychom Vás informovali o současných opatřeních a možných změnách týkajících se Vašeho studia. Jak pro nás učitele, tak pro Vás studenty je důsledek mimořádného opatření komplikovaný, ale věříme, že společným úsilím celou kritickou situaci zvládneme.

Platí, že výuka v semestru probíhá dále – distanční formou. Během minulého týdne měli všichni studenti dostat od vyučujících jednotlivých předmětů informace, jak bude distanční výuka probíhat. Pro komunikaci  s vyučujícími užívejte e-mailové adresy vscht.cz. Doporučené nástroje jsou e-learning, MS Teams a MS Stream. Harmonogram výuky v semestru, mimo laboratorní výuky, zůstává nezměněn. Zkoušky a kontroly studia předmětu lze vykonávat distanční formou.

O podmínkách získání zápočtu z laboratoří vás budou informovat vedoucí laboratoří podle turnusů. Předpokládáme posunutí termínů odevzdání závěrečných prací a možnost druhého termínu SZZ v magisterském studiu na konci srpna. Ostatní termíny zatím zůstávají nezměněny. O dalších změnách vás budeme průběžně informovat.

Potřebujete-li pomoci, máte-li špatně řešitelný problém (např. vyučující příliš nekomunikuje), neváhejte a napište na pkc@vscht.cz. Rádi vám spolu s ostatními pomůžeme.

Milan Jahoda
prorektor pro pedagogiku VŠCHT Praha

Nástroje používané na VŠCHT Praha

Pro možnost studovat je nevyhnutelné mít aktivní a fungující účet VŠCHT Praha a sledovat příslušné komunikační kanály (zejména školní e-mail). Volba konkrétních nástrojů (s výjimkou povinného SIS) je vždy v rukou pedagoga.

SIS (studijní informační systém)

student.vscht.cz

V SIS najdete základní údaje o všech předmětech a pokud předmět má zřízen Elearning (Moodle), tak je v SISu na něj odkaz. Přes SIS může vyučující posílat studentům informace e-mailem (na školní e-mailové adresy).

E-learning (Moodle)

e-learning.vscht.cz

Základní, školou provozovaný systém  elektronické podpory studia .

Využití E-learningu (Moodle) je volitelné a záleží na rozhodnutí garanta předmětu (resp. vyučujícího).

Typicky slouží ke sdílení materiálů z přednášek nebo cvičení (prezentace, videa), zadávání a odevzdávání požadovaných prací. Pedagog může využít i možnosti elektronického testování nebo diskusního fóra.

Microsoft Teams

teams.microsoft.com

Pedagogové můžou využívat tento nástroj pro on-line vedení přednášek, cvičení  a seminářů formou videokonference. Zároveň je možné sdílet soubory a diskutovat.

MS Teams je součástí balíku Office365, který je dostupný všem uživatelům se školním účtem. Kromě toho je možné ho používat i jen v rámci webového prohlížeče nebo s pomocí mobilní aplikace.

V praxi je obvykle pro daný předmět pedagogem vytvořen jeden tým, kam pedagog pozve studenty zapsané na výuku předmětu v daný rok. Studentům standardně přijde pozvánka do jejich e-mailových schránek.

Microsoft Stream

microsoftstream.com

Jde o webovou platformu pro sdílení nahraných videí. Pedagogové jsou vyzýváni, aby tuto platformu využívali (místo např. Youtube). Jako studenti byste měli na obvyklých místech /E-learning, Teams) najít odkaz na příslušné video a více nic neřešit.

Pro přístup k videu může být nutné se přihlásit všcht účtem u Microsoftu.

Další nástroje

Pedagogové podle svých potřeb a preferencí můžou používat i jiné nástroje. Vždy by vás měli dopředu upozornit a poskytnout dostatečnou podporu, aby distanční výuka fungovala.

Elektronická skripta

Vydavatelství VŠCHT Praha zpřístupňuje studentům elektronické verze skript. V současnosti je možné skripta nalézt na dvou místech

V E-learningu (Moodle) ve speciálním kurzu Skripta (přístupné všem studentům po přihlášení se VŠCHT účtem) naleznete soubory PDF ke stažení. Soubory postupně přibývají, zatím nejsou dostupná všechny skripta.

Přímo na webu Vydavatelství VŠCHT je v katalogu publikací možnost on-line čtení skript v prohlížeči.

Čtení skript online

Aktualizováno: 25.3.2020 14:13, Autor: Jan Kříž