Prosím čekejte...
Nepřihlášený uživatel
Nacházíte se: VŠCHT Praha  → Studium → Studium v zahraničí → ERASMUS +  → Erasmus - přihlášení na výjezd v Letním semestru 2020
iduzel: 44317
idvazba: 48670
šablona: stranka
čas: 18.10.2019 07:54:42
verze: 4609
uzivatel:
remoteAPIs:
branch: trunk
Obnovit | RAW

Erasmus - přihlášení na výjezd v Letním semestru 2020

Doplňkové kolo přihlašování na Erasmus v letním semestru 2020 je otevřeno do 8. října 2019 /  12:00, do kdy je třeba odevzdat následující dokumenty na zahraniční oddělení:

Jak najít školu?

Je nutné najít partnerskou instituci, kde se vyučují podobné předměty jako ve vašem studijním oboru.

Je možné vyjet pouze na instituce, se kterými má VŠCHT uzavřenou smlouvu a jsou tam stále volná místa pro studenty VŠCHT a kde ještě není uzavřeno přihlašování na Letní semestr (studijní pobyt).

U nalezených insitucí se podívejte na jejich webové stránky, ideálně hledejte stránky pro přijíždějící Erasmus studenty - najděte jaké nabízejí předměty. Pokud nabízí alespoň trochu podobné předměty, u kterých je možnost, že vám budou uznány na VŠCHT (i za volitelné předměty) je možné na takovou instituci vyjet.

V případě stáže je možné vyjet na VŠ, soukromý podnik, výzkumné centrum a další. Není třeba, aby s danou institucí měla VŠCHT uzavřenou smlouvu.

Umístění na stáž - zeptejte se svého vedoucího, kolegů z ústavu, případně hledejte zde:

Vlastní umístění na stáž si domlouváte sami. Minimální délka pobytu 60 dní. Návrat nejpozději 30.9.2020. Po celou dobu stáže musíte být zapsání ke studiu na VŠCHT. Nelze tedy vyjet až po absolvovávní, nebo mezi bakalářským a magisterským stupněm studia.

Pro studenty Bc. a Mgr. stupně studia - je třeba, aby vám výjezd na stáž byl uznán za alespoň jeden předmět zde na VŠCHT, např. Zahraniční stáž za 3 ECTS, Laboratoř oboru případně Odborná praxe.

Jak vyplnit Learning Agreement?

  • Pro každou partnerskou insituci, kam se hlásíte, je třeba připravit samostatný LA.
  • Do hlavičky vyplňte potřebé os. údaje a údaje pro instituci kam se hlásíte.
  • Do tabulky A uveďte předmety, které chcete studovat na partneské instituci.
  • Do tabulky B uveďte předmety, které vám z výjezdu budou uznány zde na VŠCHT (konzultovat s fakultním Erasmus koordinátorem).
  • Uznání předmětů - je dobré mít u garantů předmětů zjištěné, zda existuje šance nechat si tento předmět uznat
  • Podepište a nechte podepsat fakultního Erasmus kooridnátora - může být zaslán sken po e-mailu s podpisem. LA podepsaný od vás a fakutlního Erasmus koordinátora odevzdejte na ZO.
  • LA pro praktickou stáž - vyplňte, co bude obsahem stáže (konzultujte se svým vedoucím a případně přijímající insitucí). LA podepsaný vámi a vaším vedoucím (studenti DSP), nebo proděkanem pro pedagogiku (bc. a mgr. stupeň studia).
  • LA v této fázi není nutné mít podpsané od přijímající organizace.

Pokud odevzdáte všechny dokumenty výše, budete pozvání k Erasmus výběrovému pohovoru, které budou probíhat pro FCHT a FCHI – 9.10., FTOP a FPBT: 10.10. – přesné časy budou domluveny dle počtu přihlášených. Následně budete informováni o dalším postupu.

Aktualizováno: 4.10.2019 11:18, Autor: Filip Faltejsek

VŠCHT Praha
Technická 5
166 28 Praha 6 – Dejvice
IČO: 60461373
DIČ: CZ60461373

Datová schránka: sp4j9ch

Copyright VŠCHT Praha
Za informace odpovídá Oddělení komunikace, technický správce Výpočetní centrum

VŠCHT Praha
na sociálních sítích
zobrazit plnou verzi