Prosím čekejte...
Nepřihlášený uživatel
logo VŠCHT
Nacházíte se: VŠCHT Praha  → Škola → Vedení a orgány školy → Akademický senát → Volby do AS VŠCHT Praha → Volby 2020 → Volby do akademických senátů 2020 → Volby studentů na FCHT - 2020
iduzel: 56480
idvazba: 65928
šablona: stranka_ikona
čas: 19.4.2024 17:06:38
verze: 5351
uzivatel:
remoteAPIs:
branch: trunk
Server: 147.33.89.153
Obnovit | RAW
iduzel: 56480
idvazba: 65928
---Nová url--- (newurl_...)
domena: 'www.vscht.cz'
jazyk: 'cs'
url: '/skola/vedeni-skoly/akademicky-senat/volby-as-vscht/volby-2020/volby-portal/fcht'
iduzel: 56480
path: 1/4111/942/994/1011/512/5272/41465/55799/56125/56480
CMS: Odkaz na newurlCMS
branch: trunk
Obnovit | RAW

Volby studentů na FCHT - 2020

For information in English switch to English election webpage.

 

Jsem bakalářský nebo magisterský student

  • Volím spolu s doktorskými studenty 1 mandát v univerzitním senátu
  • Volím 1 mandát ve fakultním senátu

Jsem doktorský student

  • Volím spolu s bakalářskými a magisterskými studenty 1 mandát v univerzitním senátu
  • Volím 1 mandát ve fakultním senátu

 


Seznamy kandidátů

Univerzitní senát

Senát FCHT, skupina Bc. a Mgr.

Senát FCHT, skupina Ph.D.

 

Medailonky kandidátů

Kandidáti jsou uvedeni v abecedním pořadí

Antončík Filip, Ing.

 ◳ Antončík (jpg) → (ořez 215*215px)Kandiduji do: fakultního senátu za doktorandy
Studuji: 1. ročník Ph.D. - program Chemie

Kdo jsem?

Od prvního ročníku se věnuji studiu vysokoteplotních supravodičů na ústavu anorganické chemie. Věřím, že propojení s praxí je klíčové pro technologický výzkum, a proto již třetím rokem spolupracuji s průmyslovým partnerem, díky kterému jsem mohl poslední semestr magisterského studia strávit na Univerzitě v Cambridge. Ve volném čase se věnuji lyžování, bojovým sportům a hře na elektrickou kytaru. 

Proč byste mě měli volit?

V akademickém senátu bych se chtěl zaměřit především na zlepšení komunikace mezi školou a studentem, která je pro mě (ale asi mluvím za všechny) často velmi frustrující. Dále bych se rád pokusil zredukovat nadbytečnou administrativu, kterou jsou studenti doktorského studia často velmi zatěžováni. Zároveň se pokusím rozšířit dobrovolné mimoškolní aktivity spojené s chemií jako oborem.  

zpět na seznam kandidátů

Domín Vojtěch,  Bc.

 ◳ Domin (jpg) → (ořez 215*215px)Kandiduji do: univerzitního senátu
Studuji: 1. ročník Mgr. - program Vodíkové a membránové technologie

Kdo jsem?

Jako student se zabývám kinetikou elektrodových reakcí a jejich matematickému modelování na Ústavu anorganické technologie, mimo školu mám zálibu ve starých fotoaparátech a analogové fotografii, rád jezdím na kole a běhám. 

Proč byste mě měli volit?

Hlavním důvodem, proč jsem se rozhodl kandidovat, je touha posouvat a zlepšovat věci okolo. Tu v současnosti sytím prací na projektech v rámci Kolegia studentských senátů a spolků – například při organizaci carbonlinů pro prváky. Mimoto jsem v minulosti spoluorganizoval vzdělávací projekty zaměřené na rozvoj soft skills.
Jako senátor bych se pak chtěl zabývat mimo jiné právě soft skills a podpoře jejich výuky na VŠCHT, protože ať už budeme jako absolventi pracovat ve vědě, průmyslu či státní správě, schopnost komunikovat a prodat to, co se tu naučíme, bude vždy důležitá. Spolu s tím bych se rád věnoval i současnou situací nastartovanému rozvoji pedagogiky, zejména pak zprostředkovávání názorů a přání studentů vyučujícím a hledání nejlepšího řešení. 

zpět na seznam kandidátů

Faltysová Ivana

 ◳ Faltysová (jpg) → (ořez 215*215px)Kandiduji do: fakultního senátu za Bc. a Mgr. studenty
Studuji: 2. ročník Bc. - program Chemie a technologie materiálů

Kdo jsem?

Studuji druhý ročník oboru Chemie a technologie materiálů. Svůj volný čas ráda trávím na horách a to nejen jako turista, ale i jako lezec. Při ošklivém počasí mě můžete najít na lezecké stěně, v divadle nebo v sálech kin. 

Proč byste mě měli volit?

Do akademického senátu chci kandidovat, abych z pozice uvnitř systému mohla snížit množství administrativy, která je spojená nejen se studiem.  Zejména v této těžké době je třeba vše vyřizovat on-line a nikoliv trávit dlouhé hodiny ve frontě na děkanátu. Ráda budu vaším hrdým zástupcem. 

zpět na seznam kandidátů

Jindra Martin, Bc.

 ◳ Jindra (jpg) → (ořez 215*215px)Kandiduji do: univerzitního senátu
Studuji: 2. ročník Mgr. program Nanomateriály a materiály pro elektroniku

Kdo jsem?

Jsem student pátého ročníku, senátor fakultního senátu FCHT s končícím mandátem, zapálený hráč na hudební nástroje s nedostatečným hudebním sluchem a v neposlední řadě člověk, co se nebojí říct nahlas své názory.

Proč byste mě měli volit?

Jako člen studentské části fakultního senátu jsem myslím nahlédl do fungování FCHT a dalších části VŠCHT. Budu tak schopen se v celoškolním senátu velmi rychle zorientovat a zapojit do aktivního dění.  

zpět na seznam kandidátů

Kuncová Anežka, Bc.

 ◳ Kuncova (jpg) → (ořez 215*215px)Kandiduji do: fakultního senátu za Bc. a Mgr. studenty
Studuji: 1. ročník Mgr. - program Syntéza léčiv

Kdo jsem?

Ahoj všichni! Jmenuju se Anežka a studuju první ročník magisterského studia obor Syntéza léčiv. Během studia se věnuju studentskému spolku IAESTE, kde jsem byla v loňském roce součástí vedení. Ve volném čase ráda lyžuju, vařím a přidávám si do My listu na Netflixu seriály, na které se nikdy nepodívám.  

Proč byste mě měli volit?

Na VŠCHT jsem čtvrtým rokem, což mě pomalu řadí mezi studentské veterány. Za tu dobu, co jsem ve škole (zejména v suterénu budovy B) strávila, jsem poznala nejen jak to tady chodí, ale i spoustu různých lidí. Věřím, že pro studentského senátora by nemělo být prioritou prosazování vlastních nápadů, ale pomoc se zprostředkováním problémů ostatních a podílení se na jejich řešení. Proto jsem připravená jít do pozice s otevřenou hlavou a naslouchat všem, kterým není jedno, co se na naší škole děje.  “Uchovejme to, co musí být uchováno, zdokonalme, co je možné zdokonalit a odstraňme praktiky, které by měly být zakázány.” – Dolores J. Umbridge 

zpět na seznam kandidátů

Lojka Michal, Ing.

 ◳ Lojka (jpg) → (ořez 215*215px)Kandiduji do: fakultního senátu za doktorandy
Studuji: 3. ročník Ph.D. - program Anorganická chemie

Kdo jsem?

Jsem studentem 3. ročníku doktorského studia a po jeho ukončení bych zde chtěl pracovat a proto je v mém zájmu aby na fakultě vše fungovalo jak má. 

Proč byste mě měli volit?

Rád bych podporoval zejména projekty interní grantové agentury (VIGA, SIGA) a zprůhlednil výsledky hodnocení těchto projektů. 

zpět na seznam kandidátů

Rosenkranzová Jana

 ◳ Rosenkrancova (jpg) → (ořez 215*215px)Kandiduji do: univerzitního senátu a fakultního senátu za Bc. a Mgr. studenty
Studuji: 2. ročník Bc. - program Chemie a technologie materiálů

Kdo jsem?

Jmenuji se Jana Rosenkranzová a pocházím z Ústeckého kraje. Na střední školu jsem chodila na gymnázium v Bílině, kde jsem také několik let závodně dělala aerobik a chodila na klavír. Ve volném čase ráda sportuju a vzdělávám se i v jiných oblastech než jen chemie a věci s ní související, např. v kultuře a politice. 

Proč byste mě měli volit?

O vnitřní fungování školy jsem se začala zajímat hned od mého prvního dne na škole. Nejvíce se mi líbí postupné zpřístupňování kurzů na e-learningu, v čemž bych určitě chtěla dál pokračovat. Co bych také chtěla prosadit, jsou jednotné průběžné testy z předmětů jako Organická chemie nebo laboratoře, jako tomu je např. u Obecné a anorganické chemie nebo u Matematiky. 

zpět na seznam kandidátů

Sklenka Jan

 ◳ Sklenka (jpg) → (ořez 215*215px)Kandiduji do: fakultního senátu za Bc. a Mgr. studenty
Studuji: 2. ročník Bc - program Chemie a technologie materiálů

Kdo jsem?

Aktivní student se zájmem o chod školy - již v prvním ročníku jsem nastoupil do pracovní skupiny Pokročilých kompozitních materiálů na Ústavu anorganické chemie. Ve volném čase jezdím na kole, či cestuji. 

Proč byste mě měli volit?

V akademickém senátu bych se chtěl věnovat hlavně digitalizaci komunikace studenta a školy. Zejména v dnešní době, která osobní setkávání znesnadňuje, vidím digitalizaci komunikace studenta a školy jako oblast, ve které má naše fakulta největší nedostatek.

zpět na seznam kandidátů

Zahradník Šimon

 ◳ Zahradník (jpg) → (ořez 215*215px)Kandiduji do: fakultního senátu za Bc. a Mgr. studenty
Studuji: 2. ročník Bc. - program Syntéza a výroba léčiv

Kdo jsem?

Hoj, jmenuji se Šimon, ale kamarádi mi říkají Šimone. V šestnácti mě kamarád zavřel v divadle a donutil mě se naučit jak scénář, tak ovládání světel, zvuku a jak se staví pódia. Teď už se sice scénáře neučím, ale ta technika mě stále baví. Snažím se vždy zachovat chladnou hlavu, takže mi moji boys tvrdí, že mám sametovej hlásek.. a víc mě toho nenapadá.. 

Proč byste mě měli volit?

No, někdo už si dal tu práci s tím mě nominovat a já si dal práci s napsáním medailonku. Ne, ale vážně. V dnešní době, kdy nemáme jistou ani přítomnost ve škole, by bylo fajn mít jednotně, a především kvalitně zpracované přednášky a cvičení. Studenti by v žádném případě neměli přicházet o informace, ať už se prezenční výuky nemohou účastnit z jakéhokoliv důvodu. Měli-li byste nějaký návrh nebo dotaz na akademický senát, nemuseli byste psát mail, ale stačilo by sejít pár schodů do Carbonu, kde jsem za běžných podmínek v kapalném stavu. Navíc.. každá škola potřebuje svého Zahradníka O:) 

zpět na seznam kandidátů

Aktualizováno: 23.11.2020 13:59, Autor: Jan Kříž

KONTAKT

VŠCHT Praha
Technická 5
166 28 Praha 6 – Dejvice
IČ: 60461373
DIČ: CZ60461373

Copyright VŠCHT Praha
Za informace odpovídá Oddělení komunikace

Mapa webu
Sociální sítě
zobrazit plnou verzi