Nacházíte se: VŠCHT Praha  → Zaměstnání - kariéra na VŠCHT → Zaměstnanecké výhody
šablona: stranka_ikona
čas: 19.3.2024 07:05:54
url: '/kariera/benefity-a-pece-o-zamestnance'
path: 1/4111/942/994/39285/39708

Zaměstnanecké výhody

VŠCHT Praha se snaží vytvářet pro své zaměstnance tvůrčí a příjemné prostředí pro výkon práce. Poskytuje proto zaměstnancům řadu zaměstnaneckých výhod:

Pružná pracovní doba

Na VŠCHT Praha se uplatňuje pružné rozvržení pracovní doby, nebrání-li tomu provozní podmínky nebo další specifika pracoviště, a to po dohodě mezi zaměstnancem a jeho příslušným vedoucím.

Více dovolené

Výměra dovolené pro neakademické pracovníky je stanovena nad rámec zákoníku práce, tj. 6 týdnů v kalendářním roce.

Výměra dovolené pro akademické pracovníky v souladu se zákonem činí 8 týdnů v kalendářním roce.

Příspěvek na stravování formou stravenkového paušálu

VŠCHT Praha přispívá svým zaměstnancům na stravování formou tzv. stravenkového paušálu. Zaměstnancům v jednosměnném pracovním režimu je poskytován příspěvek ve výši 60,- Kč, při odpracování alespoň 3 hodin z dané směny. Zaměstnancům s nerovnoměrně rozvrženou pracovní dobou je poskytován příspěvek ve výši 90,- Kč při směně delší než 11 hodin. Nárok na příspěvek na stravování mají zaměstnanci s úvazkem 0,5 a vyšším.

Možnost pracovat z domova

Zaměstnanci, kteří pracují na pracovištích, jejichž provozní a specifické podmínky umožňují výkon práce z jiného místa než na pracovišti zaměstnavatele, mohou vykonávat práci z domova. Podmínkou pro přiznání této zaměstnanecké výhody je uzavření Dohody o výkonu práce z domova mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem.

Příspěvek na penzijní připojištění

VŠCHT Praha poskytuje zaměstnancům příspěvek na penzijní připojištění se státním příspěvkem nebo na doplňkové penzijní připojištění. Výše příspěvku činí měsíčně 3% vyměřovacího základu zaměstnance na pojistné na sociální zabezpečení a příspěvek na státní politiku zaměstnanosti, maximálně však 600,- Kč. Žádat o příspěvek mohou zaměstnanci s úvazkem 0,5 a vyšším po jednom roce trvání pracovního poměru.

Vzdělávání a odborná školení

VŠCHT Praha podporuje vzdělávání zaměstnanců, a to jak v oblasti povinného vzdělávání zahrnujícího periodická školení a kurzy, tak v oblasti vzdělávání profesního a osobního rozvoje, které dále doplňují kurzy a školení pořádané konkrétními pracovišti VŠCHT Praha v oblastech jejich činnosti.

Cvičení a jazykové kurzy pro zaměstnance

VŠCHT Praha každoročně připravuje kurzy cvičení a jazykové kurzy pro zaměstnance, které jsou zajišťovány celoškolskými ústavy.

Dětská skupina Zkumavka pro děti zaměstnanců

VŠCHT Praha podporuje sladění pracovního a osobního života svých zaměstnanců. Za tímto účelem byl v roce 2013 zřízen Dětský koutek Zkumavka, který zajišťuje celodenní péči o předškolní děti zaměstnanců.

Vlastní rekreačního zařízení

Zaměstnanci mohou využít pro svou rekreaci nabídku ubytovacích zařízení v Jáchymově a Peci pod Sněžkou. Bližší informace k jednotlivým objektům jsou k dispozici na webových stránkách Správy účelových zařízení.

Parkování pro zaměstnance

Zaměstnanci VŠCHT Praha mají možnost zdarma využít parkování na parkovišti na Vítězném náměstí v Dejvicích. Podmínkou je prokázání se zaměstnaneckou kartou.

Licence softwaru i pro osobní použití

Zaměstnanci můžu využívat licence na softwarové produkty zprostředkované VŠCHT Praha, některé z nich (např. Microsoft Office 365, Zoner Photo studio) i pro osobní použití na vlastních zařízeních.

Multisport karta

Zaměstnanci můžou (se spoluúčastí) získat Multisport kartu, která je opravňuje k volnému či zlevněnému vstupu na řadu sportovišť a dalších aktivit.

Mnoho z těchto benefitů je smluvně uvedena v kolektivní smlouvě, kterou vyjednává Školská organizace vysokoškolského odborového svazu (ŠO VOS).

Aktualizováno: 17.10.2023 15:26, Autor: Jan Kříž