Nacházíte se: VŠCHT Praha  → Unipetrol rozdělil stipendia studentům VŠCHT Praha v Mostě - Velebudicích
šablona: stranka
čas: 19.4.2024 23:08:43
url: '/popularizace/media/tiskove-zpravy/5684/5810'
path: 1/4111/942/994/5161/1314/1473/5684/5810

Unipetrol rozdělil stipendia studentům VŠCHT Praha v Mostě - Velebudicích

Deset studentů získalo Cenu Unipetrolu za vynikající studijní výsledky, přiděleno bylo rovněž jedno sociální stipendium.

Most - Velebudice, 18. října 2011 – Tiskový mluvčí společnosti Unipetrol Mikuláš Duda dnes ocenil nejlepší studenty Výukového a studijního centra Vysoké školy chemicko-technologické v Mostě – Velebudicích.  Deset studentů získalo Cenu Unipetrolu za vynikající studijní výsledky, spojenou s finanční odměnou. Jedné studentce bylo také přiděleno sociální stipendium. Unipetrol studentům věnoval celkem 54 000 korun.

„Vysoká škola chemicko-technologická v Praze – a zejména její velebudická pobočka - je pro Unipetrol přirozeným zdrojem nových mladých zaměstnanců. Proto v rámci dlouhodobé spolupráce s VŠCHT Praha každoročně finančně podporujeme chemické talenty s nejlepšími studijními výsledky,“ uvedl generální ředitel a předseda představenstva Unipetrolu Piotr Chełmiński. „Výukové a studijní centrum VŠCHT Praha v Mostě – Velebudicích navíc považujeme za důležité vzdělávací centrum v rámci celého severočeského regionu,“ dodává Piotr Chełmiński.

„Výuka studentů ve Výukovém a studijním centru VŠCHT Praha v Mostě – Velebudicích představuje pro VŠCHT Praha významnou a vítanou aktivitu, která umožňuje poskytnout zájemcům kvalitní VŠ vzdělání a přispívat tak k rozvoji regionu s výrazným podílem chemického průmyslu. VŠCHT Praha vysoce oceňuje fakt, že společnost Unipetrol a.s. se rozhodla poskytnout ocenění nejlepším studentům této formy studia jako uznání za jejich studijní úsilí,“ říká prof. Ing. Zdeněk Bělohlav, CSc., proděkan pro pedagogiku Fakulty chemické technologie VŠCHT Praha.

Ceny Unipetrolu se každým rokem předávají studentům výukového centra VŠCHT v Mostě – Velebudicích s nejlepším studijním průměrem. Výše odměn se pohybuje v rozmezí od 3 000 do 15 000 korun. První cenu a zvláštní odměnu 15 000 korun letos získal absolvent magisterského studijního programu, který dosáhl vůbec nejlepšího možného studijního průměru 1,0. Vedle cen pro studenty s nejlepším prospěchem podporuje Unipetrol sociálními stipendii i studenty ze slabších sociálních poměrů. Letos bylo stipendium ve výši 5 000 korun přiděleno jedné studentce.

Spolupráce skupiny Unipetrol a Vysoké školy chemicko-technologické v Praze probíhá už od roku 2002 a v jejím rámci jsou financovány například i odměny pro ty studenty VŠCHT Praha, kteří zvítězí v soutěži o nejlepší diplomovou a dizertační práci. V letošním roce spolu VŠCHT Praha a Unipetrol navíc úzce spolupracují v rámci Mezinárodního roku chemie 2011.

šířka 450px

Aktualizováno: 19.9.2014 12:47, Autor: