Prosím čekejte...
Nepřihlášený uživatel
logo VŠCHT
Nacházíte se: VŠCHT Praha  → Veřejnost → Pro média → Archiv tiskových zpráv → Zimní škola o pokrocích ve vývoji léčiv měla rekordní účast
iduzel: 45646
idvazba: 50671
šablona: stranka_obrazek
čas: 22.4.2024 12:23:55
verze: 5378
uzivatel:
remoteAPIs:
branch: trunk
Server: 147.33.89.150
Obnovit | RAW
iduzel: 45646
idvazba: 50671
---Nová url--- (newurl_...)
domena: 'www.vscht.cz'
jazyk: 'cs'
url: '/popularizace/media/tiskove-zpravy/zimni-skola-o-pokrocich-ve-vyvoji-leciv-mela-rekordni-ucast'
iduzel: 45646
path: 1/4111/942/994/5161/1314/1473/42065/45646
CMS: Odkaz na newurlCMS
branch: trunk
Obnovit | RAW

Zimní škola o pokrocích ve vývoji léčiv měla rekordní účast

Summer-winter school in Izrael

Ve dnech 3. až 7. prosince proběhla ve Weizmannově institutu věd v izraelském Rehovotu „Zimní škola o pokrocích ve vývoji léčiv“, které se zúčastnila i řada studentů, postdoktorandů a přednášejících z České republiky. Škola navázala na předchozí čtyři ročníky Letní školy organizované Vysokou školou chemicko-technologickou v Praze a Ústavem organické chemie a biochemie AV ČR.

Škola tradičně cílí zejména na doktorandy a postdoktorandy, jimž odborníci z výzkumných či farmaceutických společností představují různá témata související s vývojem léčiv od základního výzkumu přes preklinický a klinický vývoj až po oblast komercializace a marketingu. Svým komplexním přístupem škola zaujala i představitele Weizmannova institutu věd, kteří projevili zájem podílet se na organizaci a hostit letošní ročník.

„Rozhodnutí připojit se k pražské letní škole je výsledkem vědecké spolupráce s pražskými institucemi, která zahrnuje i výměnné programy pro studenty a postdoktorandy. Na Weizmannově institutu si vážíme této příležitosti i přínosu internacionalizace vědeckého prostředí pro naše vědce,“ vysvětluje děkanka Feinberg Graduate School při Weizmannově institutu věd Irit Sagi, proč se Institut připojil k letní škole. „Máme za to, že naše výzkumné projekty v oblasti medicinální chemie a drug discovery mohou mít z takové spolupráce prospěch, a proto jsme se rozhodli spojit se se světovými experty z našeho regionu, kteří jsou na ÚOCHB, VŠCHT a Univerzitě Karlově. Vzhledem k tomu, že škola byla úspěšná, plánujeme v ní pokračovat i příští rok v Praze.“

„Velmi si vážím toho, že se letní školy od letoška účastní také Weizmannův institut, jedna z nejprestižnějších výzkumných institucí v biologických vědách. Ukazuje to, že se nám spolu s VŠCHT podařilo dobře rozjet smysluplný a přínosný projekt. To je zřejmé i ze stále rostoucího zájmu jak studentů, tak řečníků z akademických institucí i komerčních společností,“ říká Martin Fusek, zástupce ředitele Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR a ředitel tech-transferové společnosti IOCB Tech.

Pátý ročník školy měl dosud rekordní účast. Zúčastnilo se jej více než 120 vědců a studentů z celého světa, včetně 25 účastníků z České republiky, jimž přednášeli představitelé významných institucí a farmaceutických společností, jako jsou např. Merck, Astra Zeneca, Pfizer či švýcarský Roche.

Další ročník proběhne v létě 2019 v Praze opět ve spolupráci VŠCHT, ÚOCHB a Weizmannova institutu. „S potěšením sleduji, jak náš společný projekt každým rokem nabývá výraznější mezinárodní charakter. Studenti se tak mohou učit nejen od pozvaných odborníků, ale rovněž vzájemně mezi sebou,“ říká Radek Cibulka, hlavní organizátor školy za VŠCHT Praha a zároveň předseda akademického senátu. „Diskuse studentů z různých koutů světa probíhá hlavně v rámci posterové konference, která má každoročně vysokou úroveň,“ doplňuje Cibulka.


Pro další informace se obracejte na:

Mgr. Michal Janovský
Vedoucí oddělení komunikace

tel. +420 22044 4159
e-mail michal.janovsky@vscht.cz

Aktualizováno: 17.12.2018 09:50, Autor: Michal Janovský

KONTAKT

VŠCHT Praha
Technická 5
166 28 Praha 6 – Dejvice
IČ: 60461373
DIČ: CZ60461373

Copyright VŠCHT Praha
Za informace odpovídá Oddělení komunikace

Mapa webu
Sociální sítě
zobrazit plnou verzi