Prosím čekejte...
Nepřihlášený uživatel
logo VŠCHT
Nacházíte se: VŠCHT Praha  → Veřejnost → Mohlo by vás zajímat → 7 důvodů, proč se zapsat na VŠCHT Praha
iduzel: 54892
idvazba: 71507
šablona: stranka_obrazek
čas: 29.5.2024 18:12:41
verze: 5420
uzivatel:
remoteAPIs:
branch: trunk
Server: 147.33.89.150
Obnovit | RAW
iduzel: 54892
idvazba: 71507
---Nová url--- (newurl_...)
domena: 'www.vscht.cz'
jazyk: 'cs'
url: '/popularizace/mohlo-by-vas-zajimat/7-duvodu-proc-se-zapsat-na-vscht-praha'
iduzel: 54892
path: 1/4111/942/994/5161/8351/51370/54892
CMS: Odkaz na newurlCMS
branch: trunk
Obnovit | RAW

7 důvodů, proč se zapsat na VŠCHT Praha

Studium na VŠCHT Praha

Rozhodujete se, na kterou vysokou školu se zapsat? Přečtěte si, v čem je VŠCHT Praha speciální.

Víme, že si mnozí z vás podali více přihlášek, a čeká vás rozhodnutí, kterou univerzitu si od září zvolíte za svou Alma mater. Níže shrnujeme výhody studia na VŠCHT Praha tak, jak je dali dohromady naši absolventi. Zbytek už je na vás.

1. Rodinná atmosféra a mezinárodní věhlas 

VŠCHT Praha patří mezi menší univerzity. To znamená, že studenti se navzájem znají a přístup vyučujících ke studentům je mnohem osobnější než na masových vysokých školách. Koneckonců, v prestižním mezinárodním žebříčku QS ranking jsme se v roce 2021 umístili 1. v Česku (a mimochodem 26. na světě) v kategorii Individuální podpora při vzdělávání a přirozené zapojení studentů do výzkumu. V celkovém hodnocení univerzit jsme pak obsadili 373-376. místo na světě (2. v rámci ČR).

2. Na jménu školy záleží

Nezastíráme, že studium na naší škole je náročné. Kdo má ale titul z VŠCHT, ten je někdo. Zaměstnavatelé dnes rozlišují, odkud máte vysokoškolský diplom, a naše škola je pro ně dlouholetou zárukou kvality absolventů.

3. Nejen chemie na všechny způsoby

Jsme největší chemickou školou v Česku. V rámci volitelných předmětů můžete nakouknout do nejrůznějších zákoutí chemie, ale i biologie, technologických či informatických oborů. Navíc nově rozjíždíme programy zaměřené na ekonomiku a management. Při studiu je možné si různé směry namixovat a získat tak výhodu do další kariéry.

4. Pomoc na dosah ruky

Bojíte se matematiky? Nemusíte. I pro ty, kteří ji na střední nemilovali, máme opakovací kurzy. A učitelé matematiky jsou také lidé, jeden loni vyhrál cenu nejlepšího pedagoga školy! Pomoci, pokud ji budete potřebovat, se vám dostane s čímkoli – máme systém Tutorů, Poradenské a kariérní centrum a řadu studentských spolků.

5. Praha, město studentům zaslíbené

Žít v Praze během studia je nejspíš ideální varianta, jak hlavní město nasát do všech pórů. Nespočet kulturních, vzdělávacích a sportovních akcí koření unikátní metropolitní atmosféra. Problém není ani s ubytováním – VŠCHT Praha má vlastní koleje, kde zvládne za velmi rozumnou cenu ubytovat všechny studenty, kteří mají zájem.

6. Mezinárodní zkušenosti a jen krůček od špičkové vědy

Na VŠCHT Praha je snadné vyrazit studovat do zahraničí, stačí jen projevit zájem. Díky dobrému mezinárodnímu renomé má naše škola uzavřeno více než sto smluv s kvalitními zahraničními univerzitami z celého světa. Navíc přímo ve škole potkáte mnoho kolegů ze zahraničí, kteří přijeli studovat do Prahy.

7. Aktivní studentská komunita

Nejen studiem živ je člověk. Na VŠCHT Praha se můžete zapojit do mnoha spolků a činností – od zpěvu a hudby, výtvarného umění a fotografování přes společenské hry, divadlo, studentské party až po politické zapojení se do správy akademické obce v senátech fakult a univerzity. A samozřejmě nechybí silná komunita vařičů piva a mnoho sportovních klubů.

 


Aktualizováno: 26.7.2021 15:12, Autor: Jan Kříž

KONTAKT

VŠCHT Praha
Technická 5
166 28 Praha 6 – Dejvice
IČ: 60461373
DIČ: CZ60461373

Copyright VŠCHT Praha
Za informace odpovídá Oddělení komunikace

Mapa webu
Sociální sítě
zobrazit plnou verzi