Prosím čekejte...
Nepřihlášený uživatel
Nacházíte se: VŠCHT Praha  → Vítejte ve světě moderní chemie  → Vedení školy → Akademický senát → Studenti v senátu VŠCHT Praha
iduzel: 15489
idvazba: 18935
šablona: stranka
čas: 23.1.2019 10:02:37
verze: 4545
uzivatel:
remoteAPIs:
branch: trunk
Obnovit | RAW

Studenti v senátu VŠCHT Praha

Mandát studentů zvolených do AS VŠCHT je dvouletý. Každou fakultu zastupují 2 studenti. Při volbě do univerzitního senátu nehraje roli stupeň studia (bakalářští, magisterští i doktorští studenti kandidují a volí společně).

Členové akademické obce VŠCHT Praha mohou všechny aktuální studentské senátory univerzitního senátu kontaktovat na e-mailu grpscas@vscht.cz.

FCHT

Lucie Wohlrábová

Lucie WohlrábováMandát - FCHT, do 31. 1. 2020

Ústav anorganické chemie

Bakalářský obor Chemie a chemické technologie

b  wohlrabl@vscht.cz

 

Co Tě motivovalo k tomu, stát se senátorkou?

Jsem studentkou 2. ročníku bakalářského studia a denně se setkávám s problémy spojenými se studiem. Tyto studijní překážky bych ráda redukovala a ideálně i zredukovala kvantitativně. Konkrétně kolísající úroveň výuky a nedidaktické osnovy předmětů bych ráda změnila ve prospěch studentů. Právě teď VŠCHT žádá o novou akreditaci a chystají se významné změny – s námi nebo bez nás.

 

Čím můžeš přispět studentské společnosti? Jak se na jejím chodu můžeš aktivně podílet? 

Jsem tutorkou na VŠCHT, řeším tedy aktuální problémy studentů a mohu tak reprodukovat jejich názor.

Pavel Salvetr

SalvetrMandát - FCHT, do 31. 1. 2019

Ústav kovových materiálů a korozního inženýrství

b Pavel.Salvetr@vscht.cz

e 220 44 4441

d A 55

 

Student třetího ročníku doktorského studijního programu Metalurgie na Ústavu kovových materiálů a korozního inženýrství. Ve své odborné činnosti se zabývá slitinami s tvarovou pamětí připravenými postupy práškové metalurgie. V akademickém senátu je členem Vědecko-výzkumného výboru a rád by zde získal nové zkušenosti a poznatky o fungování tak velké organizace, jakou je naše škola. Od studijních a ostatních školních povinností si nejlépe odpočine na lyžích nebo v sedle horského kola.

 

FTOP

Lukáš Tůma

Tůma LukášMandát - FTOP, do 31. 1. 2019

Ústav energetiky

b lukas.tuma@vscht.cz

e 220 44 3132

d B 170

 

Čím se oborově zabývám: Korozní a elektrochemické vlastnosti slitin zirkonia v prostředí primárního okruhu vodu chlazených jaderných reaktorů. A možnosti zlepšení těchto vlastností pomocí povlakování zirkonia Heuslerovou slitinou Fe-Zr-Si.

 

Co je v senátu mou zodpovědností a mým cílem: Podporovat další rozvoj školy.

 

Jaroslav Aubrecht

Václav BystrianskýMandát - FTOP, do 31. 1. 2020

Ústav technologie ropy a alternativních paliv 

b Jaroslav.Aubrecht@vscht.cz

e 220 44 4236

d J05A

 

Co Tě motivovalo k tomu, stát se senátorem?

Chtěl bych svými názory přispět k lepšímu směřování VŠCHT. Z osobního hlediska je to také dobrá zkušenost, která pomůže k osobnímu rozvoji.

 

Čím můžeš přispět studentské společnosti? Jak se na jejím chodu můžeš aktivně podílet?

Chtěl bych být hlavně spojkou, tlumočníkem, mezi studentstvem a vedením školy, protože studentský hlas a jeho návrhy nejsou často vyslyšeny.

 

FPBT

Miroslav Dragoun

Dragoun Mandát - FPBT, do 31. 1. 2019

Ústav mléka, tuků a kosmetiky

b Miroslav.Dragoun@vscht.cz

e  220 44 3274

B 054

 

Už ve 3. ročníku doktorského studijního programu na oboru chemie a technologie potravin. Zabývám se aplikací laktobacilů v kosmetice a potravinářském průmyslu a dále povrchově aktivními látkami. V senátu bych se chtěl věnovat rozvoji sportů a volnočasových aktivit na škole. Mým snem je vybudování fakultního poháru, při kterém by mohly fakulty změřit svoje síly a poté pak všechno oslavit na afterparty (samozřejmě).

Jiří Vlach 

Jiří VlachMandát - FPBT, do 31. 1. 2019

Ústav biochemie a mikrobiologie

b Jiri1.Vlach@vscht.cz

e 220 44 5135

d B 249

 

Doktorand čtvrtým rokem, obor Biochemie. Věnuje se bakteriím rodu Cronobacter a jejich faktorům virulence. Na ústavu si ho snadno můžete splést s jeho stejně vypadajícím bratrem (fakt jsme tu dva ;-) ). V AS se snaží proniknout do tajů vysokoškolské samosprávy a podporovat zájmy studentů. V rámci školy předstírá laboratorní činnost a prochází se se ztrápeným výrazem chodbami ústavu s papírem v ruce (mimikry). Mimo školu se věnuje rádiovému orientačnímu běhu, hře na kytaru a čtení pochybné literatury.

 

 

FCHI

Jakub Med

Jakub MedMandát - FCHI, do 31. 1. 2019

Ústav fyzikální chemie

b Jakub.Med@vscht.cz

e 220 44 3758

d 326

 

Co Tě motivovalo k tomu, stát se senátorem?

Chci se podílet na budoucnosti VŠCHT a v Senátu se o ní rozhoduje. Mám šest let zkušeností se studiem i s mimostudijními aktivitami, proto myslím, že dokážu posoudit, co je pro studenty dobré a prosadit to.

 

Čím můžeš přispět studentské společnosti? Jak se na jejím chodu můžeš aktivně podílet?

Věnovat jí svůj čas. Když něčemu věnujete svůj čas a úsilí, výsledky se dostaví.

 

Martin Schätz

Martin SchätzMandát - FCHI, do 31. 1. 2020

Ústav počítačové a řídící techniky

b Martin.Schatz@vscht.cz

e 220 44 2970

d A 338

 

Student třetího ročníku doktorského studijního oboru Technická kybernetika na Ústavu počítačové a řídicí techniky, kde se zabývá analýzou spánkových poruch pomocí zpracování signálu a obrazu ze zařízení MS Kinect (Xbox) a Polysomnografie. Pokud máte pocit, že jste jeho příjmení již někde viděli, nepletete se. Na škole před ním působil již jeho táta a děda.

 

Jako aktivně založený člověk by se chtěl zasadit o více volnočasových aktivit a sportu na škole. Je pro větší využití techniky ve výuce, zvláště digitálních záznamů přednášek a online dostupnost materiálů a ukázkových řešení, jak je již dnes zvykem na zahraničních univerzitách. Rád by také podpořil vznik klubů, které by více propojily jednotlivé ročníky studijních oborů.

 

Aktualizováno: 15.10.2018 11:42, Autor: Jan Kříž

VŠCHT Praha
Technická 5
166 28 Praha 6 – Dejvice
IČO: 60461373
DIČ: CZ60461373

Datová schránka: sp4j9ch

Copyright VŠCHT Praha
Za informace odpovídá Oddělení komunikace, technický správce Výpočetní centrum

VŠCHT Praha
na sociálních sítích
zobrazit plnou verzi