Prosím čekejte...
Nepřihlášený uživatel
logo VŠCHT
Nacházíte se: VŠCHT Praha  → Škola → Vedení a orgány školy → Akademický senát → Volby do AS VŠCHT Praha → Volby 2020 → Volby do akademických senátů 2020 → Volby studentů na FCHI
iduzel: 56483
idvazba: 65931
šablona: stranka_ikona
čas: 17.6.2024 05:37:48
verze: 5420
uzivatel:
remoteAPIs:
branch: trunk
Server: 147.33.89.153
Obnovit | RAW
iduzel: 56483
idvazba: 65931
---Nová url--- (newurl_...)
domena: 'www.vscht.cz'
jazyk: 'cs'
url: '/skola/vedeni-skoly/akademicky-senat/volby-as-vscht/volby-2020/volby-portal/fchi'
iduzel: 56483
path: 1/4111/942/994/1011/512/5272/41465/55799/56125/56483
CMS: Odkaz na newurlCMS
branch: trunk
Obnovit | RAW

Volby studentů na FCHI

For information in English switch to English election webpage.

 

Jsem bakalářský nebo magisterský student

 • Volím spolu s doktorskými studenty 1 mandát v univerzitním senátu
 • Volím 1 mandát ve fakultním senátu

Jsem doktorský student

 • Volím spolu s bakalářskými a magisterskými studenty 1 mandát v univerzitním senátu
 • Volím 2 mandáty ve fakultním senátu

 


Seznamy kandidátů

Univerzitní senát

Senát FCHI, skupina Bc. a Mgr.

Senát FCHI, skupina Ph.D.

 

Medailonky kandidátů

Kandidáti jsou uvedeni v abecedním pořadí

Adjar David Van Gelder, Bc.

 ◳ adjar (jpg) → (ořez 215*215px)Kandiduji do: univerzitního senátu a fakultního senátu za Bc. A Mgr. studenty
Studuji: 2. ročník Mgr. - Engineering and Technology

Kdo jsem?

Jmenuji se David Van Gelder Adjar a jsem studentem magisterského studia na fakultě Chemicko-inženýrské. Původem jsem z Ghany a ve svém volném čase rád hraji fotbal, setkávám se se svými přáteli a cestuji. Na VŠCHT Praha studuji už přes pět let, a tudíž jsem za tu dobu měl možnost vidět a poznat mnohé. Je skvělé, jaký hlas mají studenti na VŠCHT, a já bych byl rád součástí tohoto procesu. Mám otevřenou mysl, ale umím se soustředit a bojovat za to, v co věřím. A zejména jsem připraven vytvořit z VŠCHT lepší místo pro české i zahraniční studenty. Vždy jsem se řídil tím, že jakmile mohu pomoct nebo je v mých silách pomoct, tak přidám ruku k dílu. A to už jako řadový student, nebo jako ambasador pro zahraniční studenty pomáhající zrahraničním studentům řešit jejich problémy na škole. A to je filozofie, se kterou kandiduji i na pozici senátora.

Proč byste mě měli volit?

Díky tomu, že studuji dlouhodobě na VŠCHT jako zahraniční student, který má jak mnoho přátel z řad zahraničních i českých studentů, myslím, že mám velmi dobrý vhled co studenty trápí, co řeší a co je v jejich zájmu. Dlouhodobě jsem se snažil změnit věci jednak z pozice řadového studenta, tak také z pozice ambasadora zahraničních studentů, který spadá pod kancelář zahraničního odělení. Nejen díky této práci jsem získal dobrý rozhled co studenty (jak zahraniční, tak české) nejvíce na VŠCHT trápí a tyto zkušenosti bych nyní rád využil z pozice senátora, kde bych se chtěl zasazoval o zkavlitňování podmínek studia pro všechny studenty.

zpět na seznam kandidátů

Ladislavová Nikola, Ing.

 ◳ ladislavova (jpg) → (ořez 215*215px)Kandiduji do: fakultního senátu za Ph.D. studenty
Studuji: 5. ročník Ph.D. - program Chemie

Kdo jsem?

Správce facebookové skupiny Doktorandi VŠCHT Praha, třetím rokem senátor za FCHI, dokonce mi svěřili pozici místopředsedy. Kmenově patřím na ústav analytické chemie. Také se střídavou úspěšností bojuji za funkčnost e-doktoranda, protože někdo to dělat musí :) 

Proč byste mě měli volit?

Pokud mi svěříte svůj hlas, pokynu, usměji se a udělám duhu. Chci pokračovat ve své práci pro doktorandy a pro fakultu. Pokud mám vypíchnout jedno téma, tak stipendia doktorandů vs úvazky. Já osobně se nepřikláním k modelu navyšování stipendií, ale k modelu úvazkového zajištění doktorandů. Protože pokud by bylo místo studenta doktorského studia podmíněno (alespoň výhledově) vědeckými úvazky ve výši alespoň 50%, profit pro nás by byl ve formě započtení odpracovaných let, slev na stravné a samozřejmě finance. To by bylo fajn. 

zpět na seznam kandidátů

Lee Yejune

 ◳ lee (jpg) → (ořez 215*215px)Kandiduji do: univerzitního senátu a fakultního senátu za Bc. A Mgr. studenty
Studuji: 2. ročník Bc. - program Analytická chemie

Kdo jsem?

Narodil jsem se v Soulu a v mých 6 letech jsem se přestěhoval do ČR. Nikoho jsem neznal a neuměl jsem česky. Vlastně můj tehdejší život byl dost podobný k dnešní situaci. Když jsem byl takto bez naděje, tak to, co mě zachránilo byl učitel chemie. Na základě jeho doporučení jsem studoval na Křemencárně. Tam mě má třídní učitelka navedla na cestu analytické chemie. Proto jsem teď zde na VŠCHT. 

Proč byste mě měli volit?

Na základě mého příběhu Vám vysvětlím, proč byste mě měli zvolit.

 • Jsem Korejec. (Práci odvedu rychle a zodpovědně.)
 • Rád nabízím podporu.
 • Umím se vcítit do role cizince. (Dokážu pomoct i zahraniční studenty.)
 • Jsem formální (ode mě neuslyšíte tykání).
 • Jsem cílevědomý. (tj. Když chci něco udělat, tak to udělám ihned.)
 • Umím vyřešit nepříjemné situace (např. přizpůsobení se novému životu v ČR).
 • Jsem snaživý. – Cituji T. A. Edisona: „Genialita je jen 1 % inspirace a 99 % potu.“
 • Mám rád to, co dělám. = Dělám to, protože to mám rád. – U mě tato rovnice platí.

Přiznám se. Nikdy jsem senátorem nebyl. Také nevím, co a jak se bude ode mě očekávat. Ale mohu Vás ujistit, že udělám maximum pro to, aby Vaše volba byla ta správná. Na závěr uvedu moje motto: "I will make it happen. Perfectly."

zpět na seznam kandidátů

Otta Jaroslav, Ing.

 ◳ otta (jpg) → (ořez 215*215px)Kandiduji do: fakultního senátu za Ph.D. studenty
Studuji: 3. ročník Ph.D. - program Technická kybernetika

Kdo jsem?

Jsem člověkem s pozitivním pohledem na svět, snažím se okolo sebe šířit pozitivní energii. Nejvíce si na lidech cením upřímnosti a opravdovosti. Proto je pro mě VŠCHT tak důležitá, poznal jsem tu mnoho takových lidí, kteří se stali mými přáteli. Snažím se neustále zdokonalovat a zlepšovat. Rád poznávám nové věci. Mezi mé koníčky patří sport, hudba, video, deskovky, cestování, drony a mnoho dalších. 

Proč byste mě měli volit?

Rád čelím novým výzvám, získávám tak nové dovednosti a zkušenosti. Nejvíce si cením svých vlastností jako je trpělivost, upřímnost, odhodlanost a vytrvalost. Tyto vlastnosti jsou podle mého názoru pro senátora klíčové. Mám rád diskusi a při pádných argumentech se nebojím svůj postoj přehodnotit, popřípadě i změnit. Jsem si vědom, že svým hlasem mi propůjčujete důvěru a já se s vámi budu snažit co nejvíce komunikovat řešené záležitosti a budu naslouchat vašim nápadům a připomínkám. Na VŠCHT trávím hodně času a není mi lhostejné, kterým směrem se ubíráme. Jsem pro podporu studentských spolků. Věřím, že aktuální situace nám dává úžasnou příležitost mnoho opomíjených věcí změnit, vylepšit a to nejen v oblasti výuky a školství. 

zpět na seznam kandidátů

Staś Jakub, Bc.

 ◳ stas (jpg) → (ořez 215*215px)Kandiduji do: fakultního senátu za Bc. A Mgr. studenty
Studuji: 1. ročník Mgr. - program Chemické inženýrství a bioinženýrství

Kdo jsem?

Jsem absolvent oboru Chemie a aktuálně student navazujícího magisterského programu Chemické inženýrství a bioinženýrství. Jsem členem mezinárodní srudentské organizace IAESTE, kde jsem byl loni členem vedení našeho lokálního centra na VŠCHT, jedním z improvizátoru z Chempra a snažím se být aktivní i v K3S. 

Proč byste mě měli volit?

Díky K3S mám šanci vidět pod pokličku fungování naší školy a vždy mě bavilo být součástí změn, a ne jim pouze nečinně přihlížet. Vždy jsem si na VŠCHT cenil její rodinné atmosféry a otevřenosti studentům, proto si myslím, že můžeme věci měnit k lepšímu. Rád bych se zasadil o zjednodušení výjezdů do zahraničí a pokračoval v věcech, které rozběhli mí předchůdci. Vždy jsem byl velice komunikativní a snažil se naslouchat názorům ostatních. Věřím, že tyto vlastnosti jsou velice užitečné, jak v diskusích v rámci senátu, tak v hledání problémů, které ostatní studenty pálí.  

zpět na seznam kandidátů

Šálek Vojtěch, Ing.

 ◳ salek (jpg) → (ořez 215*215px)Kandiduji do: univerzitního senátu a fakultního senátu za Ph.D. studenty
Studuji: 3. ročník Ph.D. - program Chemické inženýrství

Kdo jsem?

Jsem Tutor, člen fakultního senátu a především aktivní student a člen K3S. Podílím se dlouhodobě na popularizaci VŠCHT a integraci nových studentů (návštěvy středních škol, veletrhy Gaudeamus, spoluorganizace DOD a seznamovacích kurzů, kruhový tutoring, a další tutorské nebo K3S aktivity). V poslední době se věnuji (především technické) podpoře distančního vzdělávání ze strany studentů. 

Proč byste mě měli volit?

Protože mám touhu roli senátora zodpovědně a aktivně využít k prosazení startujících projektů/vizí (např. z K3S) a k prohlubování spolupráce mezi studenty a zaměstnanci. Zároveň nastal ideální čas (3. roční Ph.D.) nabídnout své zkušenosti z fakultního senátu a z mnohých výše zmíněných studentských projektů. Zkrátka bych rád pokračoval ve svých dosavadních aktivitách a dále se konstruktivně podílel na rozvoji nejen studentského života na VŠCHT. Především bych se rád zaměřil na zlepšení mezifakultní spolupráce a zužitkování pracně získaných zkušeností z distanční formy vzdělávání, ke které mám díky technické podpoře velmi blízko. Další témata k diskuzi např.: dostupnost a kvalita el. stud. materiálů, školení doktorandů před první pedagogickou zkušeností, malý podíl závěrečných prací v AJ. 

zpět na seznam kandidátů

Vasilopoulos Ioannis, MSc.

 ◳ vasilopoulos (jpg) → (ořez 215*215px)Kandiduji do: univerzitního senátu
Studuji: 3. ročník Ph.D. - program Chemical Engineering

Kdo jsem?

I am Ioannis (Yannis) Vasilopoulos, a PhD candidate of Chemical Engineering specializing in molecular modelling of pharmaceutical compounds. This year, I am finishing my doctorate degree and I think it is time for me to offer also something to the community before my graduation. Primarily, if I had the power I would change the regulation regarding the state exams and credit system regarding the PhD studies. 

Proč byste mě měli volit?

I have worked in 4 different institutions throughout Europe (Greece, Czech Republic, United Kingdom). This experience helped enabled me to understand our University's benefits and drawbacks and compared them with other top institutions aiming to get inspired and benefiting our institution eventually. You should vote for me because I need your support to discuss potential changes necessary for our PhD community with the people in charge, mainly regarding the regulation regarding the state exams and credit system. I also observe that the international community grows at UCT and they need a representative to channel their concerns for a better university life of all. 

zpět na seznam kandidátů

Vávra František

 ◳ vavra (jpg) → (ořez 215*215px)Kandiduji do: univerzitního senátu a fakultního senátu za Bc. A Mgr. studenty
Studuji: 2. ročník Bc. - program Chemie

Kdo jsem?

Jmenuji se František Vávra, je mi 21 let a 3. rokem studuji obor Chemie na FCHI. Technicky vzato jsem ale ve druhém ročníku, jelikož jsem byl na Erasmu v Německu a studium prodlužuji. Zahraniční zkušenost mě nyní inspirovala ke kandidatuře do akademického senátu VŠCHT. Mám rád, když je ve věcech pořádek, fungují a jsou jednoduché. Ve volném čase pracuji na UOCH VŠCHT, sportuji a hraji na kytaru. 

Proč byste mě měli volit?

V případě mého zvolení se budu kromě jiného snažit o prosazení následujících myšlenek:  Studentům, kteří chtějí vyjet na Erasmus, stojí v cestě nesmyslná byrokracie a prodlužování studia. Toto se musí intenzivně řešit. Vyřizování výjezdu musí být co nejvíce digitalizováno a automatizováno v přehledném online rozhraní. Momentálně panuje v online výuce totální anarchie, ve které používáme MS Teams, MS Stream, elearning, Moodle, sdílené disky, Youtube, emaily…  Škola musí online výuku sjednotit a z tohoto chaosu vybrat pokud možno jednu platformu, na které bude výuka i testování probíhat. Tělocvik nijak nesouvisí s podstatou toho, co studujeme. Měl by být volitelný.  V Bc. programech na VŠCHT žalostně chybí kontakt s reálnou praxí. Měla by být zavedena alespoň nějaká forma exkurzí do průmyslu a firem.
 

zpět na seznam kandidátů

Aktualizováno: 30.11.2020 14:57, Autor: Jan Kříž

KONTAKT

VŠCHT Praha
Technická 5
166 28 Praha 6 – Dejvice
IČ: 60461373
DIČ: CZ60461373

Copyright VŠCHT Praha
Za informace odpovídá Oddělení komunikace

Mapa webu
Sociální sítě
zobrazit plnou verzi