Prosím čekejte...
Nepřihlášený uživatel
logo VŠCHT
Nacházíte se: VŠCHT Praha  → Škola → Vedení a orgány školy → Akademický senát → Volby do AS VŠCHT Praha → Volby 2020 → Volby do akademických senátů 2020 → Volby studentů na FPBT
iduzel: 56482
idvazba: 65930
šablona: stranka_ikona
čas: 22.5.2024 13:52:22
verze: 5420
uzivatel:
remoteAPIs:
branch: trunk
Server: 147.33.89.153
Obnovit | RAW
iduzel: 56482
idvazba: 65930
---Nová url--- (newurl_...)
domena: 'www.vscht.cz'
jazyk: 'cs'
url: '/skola/vedeni-skoly/akademicky-senat/volby-as-vscht/volby-2020/volby-portal/fpbt'
iduzel: 56482
path: 1/4111/942/994/1011/512/5272/41465/55799/56125/56482
CMS: Odkaz na newurlCMS
branch: trunk
Obnovit | RAW

Volby studentů na FPBT

For information in English switch to English election webpage.

 

Jsem bakalářský nebo magisterský student

  • Volím spolu s doktorskými studenty 1 mandát v univerzitním senátu
  • Volím 1 mandát ve fakultním senátu

Jsem doktorský student

  • Volím spolu s bakalářskými a magisterskými studenty 1 mandát v univerzitním senátu
  • Volím 1 mandát ve fakultním senátu


Seznamy kandidátů

Univerzitní senát

Senát FPBT, skupina Bc. a Mgr.

Senát FPBT, skupina Ph.D.

 

Medailonky kandidátů

Kandidáti jsou uvedeni v abecedním pořadí

Brabcová Michaela, Bc.

 ◳ brabcova (jpg) → (ořez 215*215px)Kandiduji do: fakultního senátu za Bc. A Mgr. studenty
Studuji: 1. ročník Mgr. - program Chemie a analýza potravin a přírodních produktů

Kdo jsem?

To kdybych věděla! Ale vážně, jmenuji se Míša, jsem v prváku na magistru a prosekala jsem se bakalářem na FPBT v oboru Chemie a analýza potravin. Jsem členka spolku Tutoři, kde se věnuji pomoci nově přicházejícím studentům, nově se věnuji i kruhovému Tutoringu a také jsem pomohla pár Erasmákům jako Buddy. Jinak také dobrovolničím v Diakonii Dobroduš, učím děti vědecké pokusy a dělám taekwondo. :D 

Proč byste mě měli volit?

Jsem na VŠCHT už čtvrtým rokem a mám už tu dost zkušeností, mám to tu ráda a zároveň vím, co je třeba změnit. Díky svému působení v Tutorech mám možnost nahlédnout pod pokličku organizování různých projektů a fungování školy. Navíc mám přehled a zajímám se o aktuální dění na škole. Jako Kruhový Tutor jsem v kontaktu s prváky, a mohu předat jejich poznatky dál. Myslím, že jsem empatický člověk a snažím se vyslechnout starosti všech studentů, takže bych je mohla dobře předat senátu. Sama jsem prošla bakalářem s mnoha problémy, od těch studijního rázu po psychické záležitosti, a vím, že studium někdy může být velmi těžké, ale většina problémů, které jsou někdy způsobeny i nedokonalostmi našeho systému, se dají řešit, a já mohu vyslechnout vaše připomínky a předat je senátu a zabývat se jimi. 

zpět na seznam kandidátů

Burianová Linda

 ◳ burianova (jpg) → (ořez 215*215px)Kandiduji do: fakultního senátu za Bc. A Mgr. studenty
Studuji: 2. ročník Bc. - program BIOBIO

Kdo jsem?

Ahoj, jmenuji se Linda a druhým rokem studuji obor Biochemie a biotechnologie. Pocházím z malé vesničky ležící uprostřed nádherné České Kanady. Mám ráda akční život a jakoukoliv formu pohybu, nepohrdnu ani celodenním výletem do přírody nebo hezkého města. Taky ráda posedím s přáteli nad kvalitní kávou nebo se skleničkou dobrého vína. Prostě vesnická holka do pohody i nepohody.  

Proč byste mě měli volit?

Řekla bych, že jsem člověk se srdcem na správném místě. Když můžu, pomůžu, a v případě, že se pro něco nadchnu, jsem schopná to dotáhnout až do konce. Vedle cílevědomosti mi není cizí ani zodpovědnost a upřímnost, a právě tyto vlastnosti bych chtěla zúročit v akademickém senátu. Ráda se učím novým věcem, a tak jsem chytila příležitost za pačesy, protože by pro mě tato funkce mohla být jedině užitečná zkušenost jak v osobním, tak i kariérním životě.  

zpět na seznam kandidátů

Malý Matěj, Bc.

 ◳ maly (jpg) → (ořez 215*215px)Kandiduji do: univerzitního senátu
Studuji: 2. ročník Mgr. - program Kvalita a bezpečnost potravin

Kdo jsem?

Momentálně dokončuji 5. ročník a chystám se na PhD studium. VŠCHT mi od první chvíle přirostla k srdci a je tomu tak dodnes. V prváku jsem založil akci Rozloučení s prvním semestrem, poté jsem zorganizoval první Druhácký seznamovák. V rámci spolku UNI-ART pro studenty organizujeme různé aktivity. Na magistru jsem byl 2 roky ve fakultním senátu, vyjel jsem na dva Erasmy, do Francie a do Rakouska. 

Proč byste mě měli volit?

Dva roky v „malém“ fakultním senátu pro mě byly velká zkušenost. Po vzoru volby rektora jsem za pomoci kolegů zorganizoval streamovanou diskusi s kandidáty na nového děkana naší fakulty. Připravil jsem online Uvítání uchazečů, dlouhodobě pracuji na zlepšení distanční výuky. Díky těmto a dalším zkušenostem jednání s vedením jsem získal cenné kontakty nejen napříč fakultou, ale i celou VŠCHT. Jelikož mi na naší škole a jejích studentech velmi záleží, rád bych prosazoval jejich zájmy i v celoškolním „velkém“ senátu. Po mých zkušenostech ze zahraničí bych kladl důraz na větší internacionalizaci VŠCHT, podporu zahraničních výjezdů a výuky angličtiny. Zároveň chci motivovat aktivní studenty a pomoci jim realizovat jejich nápady, protože studenti u nás zmohou víc, než si často sami myslí.  

zpět na seznam kandidátů

Pljaskov Maxim

Kandiduji do: univerzitního senátu

Kandidát nedodal volební komisi data k medailonku.

 

zpět na seznam kandidátů

Raffaj Ondřej

Kandiduji do: fakultního senátu za Bc. A Mgr. studenty
Studuji: 1. ročník Bc. - program Biochemie a biotechnologie

Kdo jsem?

Jsem normální student, který navštěvoval přednášky a ne jen aby se na nich vyspal, ale abych si z nich něco odnesl. Také jsem navštěvoval naši školní kavárnu, kde jsem se rád scházel nad pivem nebo kávou. Jsem členem školních spolků (Divoch, Chempro a ÚDKH).  

Proč byste mě měli volit?

Jsem sice student prvního ročníku bakalářského programu, ale na škole jsem už třetím rokem. Proto jsem se setkal s lidmi z různých ročníků. Sám jsem studoval na starém studijním programu a nyní na novém "eurobakaláři". Myslím, že mám nějaké znalosti za těch pár let tady. Mám určité návrhy, které bych chtěl navrhnout a hlavně zlepšit studium studentů bakalářských oborů na naší fakultě. 

zpět na seznam kandidátů

Rýdlová Ladislava, Ing.

 ◳ Rydlova (jpg) → (ořez 215*215px)Kandiduji do: univerzitního senátu a fakultního senátu za Ph.D. studenty
Studuji: 4. ročník Ph.D. - program Technologie potravin

Kdo jsem?

Jsem Laďka Rýdlová, studentka čtvrtého ročníku doktorského studijního programu Technologie potravin. Volný čas ráda trávím vařením, s dobrou knížkou nebo procházkou v přírodě se psem. Zajímám se o psychologii osobnosti a seberozvoj. Velmi důležitý je pro mě čas strávený s rodinou a přáteli, třeba hraním deskových her, které jsou mým koníčkem. Mám ráda upřímné lidi a nesnáším rajskou omáčku. 

Proč byste mě měli volit?

Není mi jedno, co se na naší univerzitě děje a ráda bych se aktivně zapojila do jejího budoucího rozvoje. Nejsou mi lhostejné poměry studentů, chtěla bych být jejich hlasem, prosazovat jejich zájmy a rozumné názory tak, aby studium bylo ještě kvalitnější a příjemnější. Když se do něčeho rozhodnu pustit, jdu do toho naplno a takové by bylo i mé působení v akademickém senátu. Budu Vám vděčná za každé projevení důvěry ve formě Vašeho hlasu. 

zpět na seznam kandidátů

Škubník Jan, Ing.

 ◳ skubnik (jpg) → (ořez 215*215px)Kandiduji do: univerzitního senátu a fakultního senátu za Ph.D. studenty
Studuji: 1. ročník Ph.D. - Biochemie a biorganická chemie

Kdo jsem?

Jmenuji se Honza, je mi 24 let a pocházím z drsného Slezska. Na FPBT jsem studoval forenzní analýzu, bioanalytické metody a nakonec pokračuji svou oblíbenou biochemií v doktorském studiu. Ve volném čase rád chodím do přírody, mám rád památky, sbírám turistické známky. Moje velké hobby je hudba, hraju na pozoun, mimo jiné, ve skvělém orchestru VŠCHT. Jsem fanoušek cideru a dobrého jídla. 

Proč byste mě měli volit?

Senát by měl být více slyšet. Studenti, i ti, kteří se aktivně nezajímají o chod školy, by měli vědět, o čem se v senátu jedná, co se schvaluje. Ve spolupráci s vedením školy bych chtěl vytvořit platformu, kterou by se informace ke studentům dostávaly. Z konkrétních bodů, které bych chtěl řešit, můžu jmenovat zlepšení podmínek povinných praxí magisterských studentů, nebo sjednocení požadavků pro absolvování předmětů spojených s měřením studentských prací. 

zpět na seznam kandidátů

Špaček Jan

 ◳ spacek (jpg) → (ořez 215*215px)Kandiduji do: fakultního senátu za Bc. A Mgr. studenty
Studuji: 2. ročník Bc. - program Biochemie a biotechnologie

Kdo jsem?

Jsem Honza, zapálený chemik, který bez chemie nedokáže žít (ostatně jako žádný člověk na planetě - HAHA). Můj zájem jsem objevil již na gymnáziu, kam stále chodím jako laboratorní asistent, abych mohl pomáhat našim budoucím spolužákům. Pokud byste mě hledali v některém z našich spolků, najdete mě v Ballingových domácích vařičích! A proč je to tak zásadní? Jakmile to bude možné, budeme se vám snažit připravovat v Carbonu každý měsíc unikátní pivní zážitek, aby naše setkání byla ještě více propojená. 

Proč byste mě měli volit?

Vedle chemie se též zajímám o politiku a životní prostředí. Akademický senát je tak pro mě ideální instituce, které bych se rád věnoval a byl její součástí. Je to místo, které vnímám jako místo příležitostí a nových nápadů pro zlepšení studia na naší univerzitě. Jsem otevřený novým myšlenkám, odlišným názorům a dialogu. V případě problému dokážu zachovat chladnou hlavu, a proto byste se na mě mohli kdykoli obrátit s pomocí. Rád bych se ještě více zapojil do dění na univerzitě a stal tím, kdo bude hájit Vaše názory, prosby a rady na půdě Akademického senátu. Doufám, že se jednou stane VŠCHT mou Alma mater a já budu mít čisté svědomí, že jsem udělal, vše proto, abych byl součástí jejího "života". 

zpět na seznam kandidátů

Vaňous Jan, Bc.

 ◳ vanous (jpg) → (ořez 215*215px)Kandiduji do: univerzitního senátu a fakultního senátu za Bc. A Mgr. studenty
Studuji: 1. ročník Mgr. - program Mikrobiologie a genové inženýrství

Kdo jsem?

Jsem obyčejný student jedné velmi neobyčejné školy - pražské Vysoké školy chemicko technologické. Baví mě věda, nejvíce genetika a genové inženýrství, proto zde studuji tento obor. Zároveň se aktivně zapojuji do dění na škole, účastním se mnohých akcí, aktivně soutěžím v Šipkově poháru a patřím mezi Tutory. 

Proč byste mě měli volit?

Na VŠCHT studuji velmi rád a studium mě povětšinou baví, i když (jak všichni víme) se najdou i nějaké nepříjemnosti. Rád bych se tedy podílel na ovlivňování dění ve škole, aby se některé věci změnili nebo se jim dalo předejít, ale také na tom, jak školu vnímá okolí.
Na VŠCHT jsem šel dobrovolně jako na první svou volbu vysoké školy, ale nedozvěděl bych se o její existenci, nebýt přednášky prof. Kodíčka, kterého k nám na gymnázium pozval náš učitel chemie. Profesor Kodíček nám tehdy vyprávěl o Biochemii a mě to natolik zaujalo, že jsem VŠCHT navštívil během dne otevřených dveří. Od té doby se aktivně snažím zvyšovat povědomí o naší škole u mladších studentů, které doučuji či se kterými se aktivně bavím.
V dění na škole bych rád ovlivnil povědomí studentů o aktivitách, kterých se mohou ve škole účastnit, a o stmelování kolektivů na škole (ať už vrámci ústavu, fakulty tak i mezi fakultami). Velmi mě těší, když mohu ostatním s něčím pomoci či poradit, a ačkoli mám jakožto člen Tutorů a jeden ze spoluvedoucích projektu Kruhový tutoring možnost se na stmelování podílet již teď, věřím, že jako senátor budu mít ještě větší šanci pomáhat a případně i něco na škole změnit. 

zpět na seznam kandidátů

Aktualizováno: 30.11.2020 09:59, Autor: Jan Kříž

KONTAKT

VŠCHT Praha
Technická 5
166 28 Praha 6 – Dejvice
IČ: 60461373
DIČ: CZ60461373

Copyright VŠCHT Praha
Za informace odpovídá Oddělení komunikace

Mapa webu
Sociální sítě
zobrazit plnou verzi