Nacházíte se: VŠCHT Praha  → Studium → Začínám studovat → Přihlášení do počítačové sítě, školní WiFi a e-mailu
šablona: stranka_ikona
čas: 27.4.2024 23:48:36
url: '/studium/zacinam-studovat/pocitacova-sit-skolni-wifi-a-email'
path: 1/4111/942/994/71788/71793/71797

Přihlášení do počítačové sítě, školní WiFi a e-mailu

Jako studenti VŠCHT Praha získáváte účet v počítačové síti VŠCHT Praha, který vám umožní například:

První přihlášení

Uživatelské jméno (login) a počáteční heslo se dozvíte po přihlášení k výsledkům přijímacích zkoušek ve webovém rozhraní SIS, kde jsou zobrazeny formou aktuality.

Pokudy by tyto údaje nebyly zobrazeny, obraťte se na váš děkanát nebo technickou podporu Výpočetního centra – helpdesk@vscht.cz, tel. +420 220 443 100.

Počáteční heslo je nutné před použitím v dalších systémech (jako je studijní systém) změnit. Tím dojde k plné aktivaci vašeho účtu. Po změně počátečního hesla se již do systému nepřihlašujete jako uchazeč, ale jako student - viz sekce Začínám studovat – Studijní informační systém.

Jak vytvořit/změnit heslo?

Měníte uplně první počáteční heslo?

• Vstupte do školní pošty prostřednictvím webového rozhraní na adrese https://mailex.vscht.cz.
  • Zde vyplňte vaše uživatelské jméno a počáteční heslo.
  • Nyní se otevře nová stránka, kde si nastavíte své vlastní heslo.
  • Více na webu Výpočetního centra.

Potřebujete změnit své vlastní vytvořené heslo?

Školní wi-fi síť

Po celé škole a v areálu kolejí je k dispozici bezdrátové připojení k wi-fi sítím VŠCHT Praha a Eduroam.

Jak se k sítím přihlásit najdete na webu Výpočetního centra.

Školní e-mailová adresa

Školní email je základní prostředek komunikace se školou. Chodí na něj veškeré oficiální zprávy ze strany školy a je nutné ho využívat ke komunikaci s děkanáty, vyučujícími atd.

Při komunikaci s vyučujícími a dalšími zaměstnanci školy (studijní referentky apod.) využívejte zásadně školní e-mailovou adresu. Na e-maily z osobní adresy se velmi pravděpodobně nedočkáte odpovědi.

Jak se do e-mailu přihlásit?

Do schránky lze vstoupoit přes webové rozhraní https://mailex.vscht.cz nebo pomocí e-mailového klienta (např. Microsoft Outlook)

Přihlašovacími údaji je školní login a vytvořené heslo.

Další informace o práci se schránkou naleznete na webu Výpočetního centra.

Aktualizováno: 27.6.2023 10:23, Autor: Pavel Härtel