Prosím čekejte...
Nepřihlášený uživatel
logo VŠCHT
Nacházíte se: VŠCHT Praha  → Studium → Začínám studovat → Survival kit
iduzel: 71801
idvazba: 87547
šablona: stranka_ikona
čas: 17.4.2024 07:54:58
verze: 5378
uzivatel:
remoteAPIs:
branch: trunk
Server: 147.33.89.150
Obnovit | RAW
iduzel: 71801
idvazba: 87547
---Nová url--- (newurl_...)
domena: 'www.vscht.cz'
jazyk: 'cs'
url: '/studium/zacinam-studovat/survival-kit'
iduzel: 71801
path: 1/4111/942/994/71788/71793/71801
CMS: Odkaz na newurlCMS
branch: trunk
Obnovit | RAW

Survival kit

Survival kit – dovednosti pro „přežití“ na VŠ

Survival kit je cyklus přednášek, který je určen specificky pro studenty 1. ročníku bakalářského studia (přihlásit se ale může každý, kdo má zájem). Dozvíte se všechno, co je při přechodu na vysokou školu potřeba – včetně triků, které vám při studiu budou "zachraňovat krk".

  • Na jaká témata se můžete těšit? Přechod ze SŠ na VŠ a jak ho zvládnout, efektivní učení a práce s časem, technické myšlení, psychika a studium – důležitost odpočinku, práce se stresem apod.
  • Kdy? Všechny přednášky je možné absolvovat v rámci jednoho dne, tzv. Survival Konference, těsně před začátkem semestru, v 0. týdnu (doporučujeme!), nebo jednotlivě v průběhu zimního semestru.
  • S kým se potkáte? S vyučujícími a odborníky na jednotlivá témata i se staršími studenty VŠCHT Praha, kteří jsou připraveni s nastupujícími studenty sdílet své zkušenosti se studiem i osvědčené tipy.
  • Jak se přihlásit? Přihlašování bude spuštěno na webu Poradenského a kariérního centra v průběhu července. 

Připravte se na strašáka – procvičovací kurz matematiky

Využijte intenzivního kurzu matematiky, v rámci kterého si procvičíte středoškolskou látku a do prvního semestru vykročíte se všemi znalostmi čerstvě v hlavě. Pokud tušíte, že máte v uvedených tématech mezery, nebo si chcete látku před začátkem školního roku osvěžit, určitě se přihlaste. Platí sice, že nejen čísly živ je člověk, na VŠCHT je ale matematika a počítání zásadní složkou téměř každého předmětu. Buďte připraveni!

  • Co se bude probírat? Výrazy, rovnice a nerovnice, logaritmy, goniometrie, grafy funkcí, základy geometrie, úsudkové úlohy, komplexní čísla.
  • Kdy? Od pondělí do pátku v 0. týdnu semestru vždy v dopoledních a odpoledních blocích (celkem cca 24 h výuky). Dva bloky budou během týdne prostřídány přednáškami Survival Konference (viz výše) – nemusíte se tedy bát, že byste přihlášením do kurzu zmeškali její program.
  • S kým se potkáte? S vyučujícími matematiky VŠCHT Praha, kteří vás povedou i v průběhu studia. Narazit pak na známou tvář je vždy příjemné.
  • Jak se přihlásit? Přihlašování bude spuštěno na webu Poradenského a kariérního centra v průběhu července.
Aktualizováno: 27.6.2023 10:29, Autor: Karolína Hanáková

KONTAKT

VŠCHT Praha
Technická 5
166 28 Praha 6 – Dejvice
IČ: 60461373
DIČ: CZ60461373

Copyright VŠCHT Praha
Za informace odpovídá Oddělení komunikace

Mapa webu
Sociální sítě
zobrazit plnou verzi