Prosím čekejte...
Nepřihlášený uživatel
logo VŠCHT
Nacházíte se: VŠCHT Praha  → Realizační fáze projektu Technopark Kralupy byla ukončena
iduzel: 16932
idvazba: 20825
šablona: stranka_obrazek
čas: 2.12.2021 01:25:03
verze: 5002
uzivatel:
remoteAPIs:
branch: trunk
Obnovit | RAW

Realizační fáze projektu Technopark Kralupy byla ukončena

IMG_3475

Praha, 21. 4. 2015 – Vysoká škola chemicko-technologická v Praze ukončila v dubnu realizační fázi projektu Technopark Kralupy, tj. výstavbu budovy vědecko-technického parku a instalaci jejího vnitřního vybavení. Projekt je spolufinancován z operačního programu Prosperita a inovace vyhlášeného Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR.

Technopark Kralupy Vysoké školy chemicko-technologické v Praze (dále jen Technopark Kralupy) byl vybudován přestavbou budovy bývalého parního mlýna v centru města Kralupy nad Vltavou. Stavební práce byly zahájeny v červenci 2013 a byly dokončeny v září 2014. Další období bylo věnováno vybavení kanceláří a laboratoří nábytkem a vnitřním zařízením, aby mohly být instalovány přístroje a další zařízení experimentálního charakteru.

V dubnu 2015 obdržel investor, VŠCHT Praha, kolaudační souhlas a může tak uzavřít realizační fázi projektu (podat tzv. žádost o proplacení dotace).

Stavební chemie, materiálový výzkum, ochrana životního prostředí a další související obory jsou odborným zaměřením Technoparku Kralupy. V laboratořích nového vysokoškolského ústavu budou působit studenti a vědečtí pracovníci VŠCHT Praha, ČVUT nebo externí pracovníci, kteří budou součástí výzkumných týmů nabízející vysoce kvalifikované služby v oblasti výzkumu a vývoje, testování materiálů a provádění analýz na špičkovém experimentálním vybavení.

Dále bude Technopark Kralupy poskytovat poradenské služby, zejména malým a středním firmám, pronájem laboratoří a kanceláří nebo zajistí pořádání konferencí, seminářů a workshopů v moderně vybavených prostorách. 

Očekává se, že po rozvinutí plánovaných záměrů bude Technopark Kralupy zaměstnávat okolo pěti desítek pracovníků.

Více informací o zaměření Technoparku Kralupy, jeho nabídce služeb a podmínkách zaměstnání získáte na www.technopark-kralupy.cz 

Na počátek měsíce června se připravuje slavnostní otevření Technoparku Kralupy a v druhé polovině roku setkání s odbornými firmami ze stavebnictví a výroby stavebních materiálů k prezentaci odborných kapacit této nové moderní vysokoškolské instituce zaměřené na výzkum, vývoj a inovace.

Aktualizováno: 21.4.2015 13:53, Autor:

VŠCHT Praha
Technická 5
166 28 Praha 6 – Dejvice
IČO: 60461373
DIČ: CZ60461373

Datová schránka: sp4j9ch

Copyright VŠCHT Praha
Za informace odpovídá Oddělení komunikace, technický správce Výpočetní centrum

VŠCHT Praha
na sociálních sítích
zobrazit plnou verzi