Nacházíte se: VŠCHT Praha  → Veřejnost → Pro média → Archiv tiskových zpráv → 2019 → The Parc Awards – ocenění pro nastupující talenty v oblasti výzkumu a vývoje léčiv
čas: 19.3.2024 08:23:42
url: '/popularizace/media/tiskove-zpravy/2019/the-parc-awards'
path: 1/4111/942/994/5161/1314/1473/46421/47051

The Parc

PRAHA – 5. března 2019: Centrum aplikovaného farmaceutického výzkumu (The Parc, Pharmaceutical Applied Research Center) slaví pět let od svého vzniku a při této příležitosti uspořádalo první ročník předávání cen The Parc Awards, který se koná 5. března v pražské centrále společnosti Zentiva. Centrum The Parc představuje jedinečnou výzkumnou platformu, která podporuje nové generace vědců.

„Jsme hrdí na to, že můžeme spolupracovat s příští generací vědců a poskytovat jim možnost vyzkoušet si vývoj nových léčiv v praxi, “uvedl výkonný ředitel Pavel Calta, PhD. „Ocenění The Parc Awards se uděluje ve dvou kategoriích a umožňuje nám projevit zapojeným studentům uznání, které si zaslouží. Doufáme, že se mnoho z nich vydá na profesní dráhu v oblasti vývoje a výzkumu léčiv.“

V prvním ročníku The Parc Awards byli oceněni studenti VŠCHT Praha - Tereza Boleslavská a Marek Šoltys.

Centrum The Parc vzniklo na základě iniciativy společnosti Zentiva ve spolupráci s třemi partnery z akademické sféry: Vysokou školou chemicko-technologickou v Praze, Přírodovědeckou fakultou Univerzity Karlovy a nově také Ústavem organické chemie a biochemie Akademie věd ČR. Tato velmi úspěšná iniciativa propojila nastupující talenty s předními farmaceutickými i akademickými odborníky, kteří společně pracují na urychlení procesu inovací v oblasti výzkumu a vývoje léčiv.

Centrum The Parc umožňuje doktorandům získat praxi v oboru pevnofázové chemie, farmaceutických technologií, biofarmacie a klinického výzkumu. Kromě toho spolupracuje s akademickými partnery napříč celou Evropou – díky tomu můžeme v rámci tohoto centra nabízet mentorský program, ve kterém na studenty dohlíží ti nejlepší vědci z akademického a průmyslového světa, sdílí s nimi své odborné znalosti a poskytují jim podporu v každodenních činnostech. Aktuálně se tohoto programu účastní 25 doktorandů. Od jeho vzniku již 8 studentů úspěšně absolvovalo, z nichž 4 nastoupili do společnosti Zentiva. Další 2 studenti se rozhodli pro kariéru v akademické sféře a rozšířili síť vědeckých pracovníků centra The Parc; zbývající 2 studenti v současné době pracují v předních farmaceutických společnostech.

Jsme nesmírně vděční společnosti Zentiva za její podporu centru The Parc i za to, že našim doktorandům a akademickým pracovníkům nabízí příležitost spolupracovat s odborníky z našeho oboru a společně řešit ty největší výzvy, kterým čelí dnešní zdravotní péče. Rád bych pogratuloval oceněným a popřál jim mnoho úspěchů v jejich budoucí kariéře, “dodal prof. Ing. František Štěpánek, PhD.

Pro další informace se obracejte na:

Mgr. Michal Janovský
Vedoucí oddělení komunikace