Prosím čekejte...
Nepřihlášený uživatel
logo VŠCHT
Nacházíte se: VŠCHT Praha  → Popularizace, média → Pro média → Archiv tiskových zpráv → 2020 → VŠCHT získala akreditaci a otevírá přihlášky pro studium ekonomických programů
iduzel: 55196
idvazba: 64109
šablona: stranka_ikona
čas: 2.12.2021 01:55:47
verze: 5002
uzivatel:
remoteAPIs:
branch: trunk
Obnovit | RAW

VŠCHT získala akreditaci a otevírá přihlášky pro studium ekonomických programů

Praha, 10. července 2020 - Vysoká škola chemicko-technologická v Praze získala akreditaci bakalářského a magisterského studijního programu v ekonomických oborech. Zařazuje se tak mezi prestižní české a zahraniční univerzity, považující tyto obory za nedílnou součást svých pedagogických i výzkumných aktivit. Stejně jako ve svých tradičních přírodovědných a technických disciplínách i zde usiluje o dosažení nejvyššího standardu kvality.

„Důsledek takto nastaveného studia je logický – dobrá kariérní perspektiva a hluboké znalosti, které jsou pro každého tím největším kapitálem do budoucna. Studium na VŠCHT bylo a bude z principu náročné, což se týká všech, tedy i nově akreditovaných programů,“ říká rektor Matějka.

Výuku programů Ekonomika a management (Bc.) a Odvětvový management (Mgr.) bude od září 2020 zajišťovat zkušený šedesátičlenný tým, který v uplynulých letech vybudoval a realizoval obdobně zaměřené programy na Masarykově ústavu vyšších studií ČVUT.

Pro uchazeče o studium v oblasti ekonomiky a managementu se silným důrazem na osvojení moderních metod řízení podniků a práci v mezinárodním prostředí se otvírá možnost získat vzdělání na druhé nejlépe hodnocené české vysoké škole podle QS World University Rankings, atraktivní profil absolventa z pohledu zaměstnavatelů, i možnost pokračovat ve studiu na kvalitních tuzemských i zahraničních univerzitách.

Ekonomické programy nejsou na VŠCHT Praha akreditovány poprvé, přímo ve svém názvu měla ekonomiku od roku 1960 dokonce jedna z fakult. Mnoho absolventů stále působí v klíčových řídících pozicích velkých firem a podniků.

Přihlášky na uvedené studijní programy je možné podávat od dnešního dne do 8. srpna prostřednictvím portálu studuj.vscht.cz. Uchazeči s průměrem známek ze střední školy do 1,5 budou přijati automaticky, ostatní čekají v následujících týdnech on-line přijímací zkoušky.

Výuka v zimním semestru startuje 14. září 2020.

Aktualizováno: 9.7.2020 23:19, Autor: Jan Kříž

VŠCHT Praha
Technická 5
166 28 Praha 6 – Dejvice
IČO: 60461373
DIČ: CZ60461373

Datová schránka: sp4j9ch

Copyright VŠCHT Praha
Za informace odpovídá Oddělení komunikace, technický správce Výpočetní centrum

VŠCHT Praha
na sociálních sítích
zobrazit plnou verzi