Nacházíte se: VŠCHT Praha  → Studenti odmítli komerci. Uspořádají si vlastní majáles
čas: 19.3.2024 09:58:04
url: '/popularizace/media/tiskove-zpravy/42065/42521'
path: 1/4111/942/994/5161/1314/1473/42065/42521

Studenti odmítli komerci. Uspořádají si vlastní majáles

Lesamáj 2018

Praha, 19. března 2018 – Příliš komerční přístup, studená atmosféra a celkový odklon od studentských principů. To jsou hlavní důvody, proč se letos studenti dvou pražských univerzit rozhodli neúčastnit Pražského majálesu v Letňanech a uspořádat si vlastní majáles. Pod názvem Lesamáj se 2. května v areálu pražského Kampusu Dejvice uskuteční multižánrový festival v duchu studentské sounáležitosti, tvořivosti a spolupráce.

„Lesamáje se stoprocentně zúčastní akademické obce z VŠCHT, ČVUT, Katolické fakulty UK a Ústavu organické chemie a biochemie AV. Zváni jsou ale všichni, kdo mají chuť oslavit náš svátek způsobem, jakým si žádá tradice,” říká hlavní organizátorka Lesamáje Kateřina Bednářová. „Budeme rádi, když se přidají nejen studenti ze středních škol, ale i obyvatelé Prahy 6 a okolí,“ dodává Bednářová.

Vznik alternativního majálesu podpořili rektoři VŠCHT i ČVUT. Inspirací byl krok, k němuž se před časem odhodlala Univerzita Karlova, která také částečně odešla z Letňan a slaví po svém. “Přizvali jsme architekty z ČVUT a další kreativce z kampusu, abychom Lesamáj postavili vlastníma rukama. Hlavní myšlenka je od studentů pro studenty,” vysvětluje Bednářová.

Akce tak bude přístupná všem bez rozdílu a samozřejmě bez vstupného. Hudební produkci, které vévodí duo Nèro Scartch a Brass Avenue, doplní tradiční volba jejího/jeho májového Veličenstva, divadelní a improvizační představení, slam poetry, autorská čtení, workshopy, soutěže a další aktivity v režii studentských organizací a spolků. Návštěvníci budou také moci ochutnat lesamájový pivní speciál z produkce výzkumného pivovaru VŠCHT.

Vysoká škola chemicko-technologická v Praze je přirozeným centrem špičkového studia a výzkumu v oblasti chemie. Patří mezi největší vzdělávací a badatelské instituce zaměřené na technickou chemii, chemické a biochemické technologie, materiálové a chemické inženýrství, potravinářství a životní prostředí. VŠCHT dlouhodobě patří mezi 4% nejlepších světových univerzit. Každý student má možnost zapojit se do vědeckých projektů dle vlastního výběru, absolvovat zahraniční stáže. Diplom z VŠCHT Praha je vstupenkou k prestižnímu, dobře ohodnocenému uplatnění doma i v zahraničí.

Web akce - Lesamáj 2018

Tisková zpráva ke stažení (doc)

Pro další informace se obracejte na:

Mgr. Michal Janovský
Vedoucí oddělení komunikace