Nacházíte se: VŠCHT Praha  → Partnerství Unipetrolu a VŠCHT Praha pokračuje i v roce 2013
šablona: stranka
čas: 24.4.2024 17:53:21
url: '/popularizace/media/tiskove-zpravy/5336/partnerstvi-unipetrol'
path: 1/4111/942/994/5161/1314/1473/5336/5751

Partnerství Unipetrolu a VŠCHT Praha pokračuje i v roce 2013

Svým podpisem stvrdili zástupci skupiny Unipetrol a Vysoké školy chemicko-technologické v Praze dne 20. března platnost smlouvy o vzájemné spolupráci pro rok 2013. V rámci ní Unipetrol podpoří například realizaci chemických jarmarků v Praze a Mostě, uspořádání Chemické olympiády, oceňování úspěšných studentů nebo projekt Hodina moderní chemie.

Skupina Unipetrol je strategickým partnerem VŠCHT Praha již dvanáctým rokem.„Velmi si vážíme dlouhodobé spolupráce s VŠCHT Praha, v rámci které jsme podpořili desítky projektů na popularizaci chemie. S ohledem na stárnutí zaměstnanců, se kterým se aktuálně potýká nejen Unipetrol, ale celý Svaz chemického průmyslu, je důležité přitáhnout k chemii mladé talentované studenty,“ řekl generální ředitel a předseda představenstva Unipetrolu Piotr Chełmiński.

šířka 450px
„Vážíme si dlouholeté spolupráce se silným průmyslovým partnerem v oblastech propagace chemie a dalších přírodních věd a technologických oborů, zejména mezi mládeží, a zlepšování pohledu na chemii v očích společnosti. Mladí lidé, kteří k nám přicházejí studovat, vědí, že mají na pracovním trhu velmi dobrou perspektivu, což svědčí o vysoké úrovni naší vysoké školy,“ řekl rektor VŠCHT Praha prof. Ing. Karel Melzoch, CSc.

Novinkou, v rámci spolupráce pro letošní rok je podpora uspořádání dvou chemických jarmarků. Ty proběhnou v červnu v Mostě a v září v Praze v areálu VŠCHT. Na obou akcích se veřejnosti a studentům se svými aktivitami představí i Unipetrol.

Celkem Unipetrol v roce 2013 podpoří 10 projektů a aktivit školy. Již několik let probíhá úspěšný projekt Hodina moderní chemie, během něhož dvojice lektorů navštěvují střední a základní školy, aby zábavnou formou předvedly zajímavé chemické experimenty. Nejlepší studenti VŠCHT Praha si v letošním roce rozdělí odměny v rámci Ceny Unipetrolu za nejlepší diplomové práce. Mezi další podpořené projekty patří například Letní škola středoškolských učitelů, Podzimní škola pro učitele základních škol nebo Studentská vědecká konference.

Aktualizováno: 19.9.2014 11:34, Autor: