Prosím čekejte...
Nepřihlášený uživatel
logo VŠCHT
Nacházíte se: VŠCHT Praha  → Popularizace, média → Mohlo by vás zajímat → 6 důvodů, proč se zapsat na VŠCHT Praha
iduzel: 54892
idvazba: 63683
šablona: stranka_obrazek
čas: 14.4.2021 10:43:53
verze: 4827
uzivatel:
remoteAPIs:
branch: trunk
Obnovit | RAW

6 důvodů, proč se zapsat na VŠCHT Praha

Studium na VŠCHT Praha

Rozhodujete se, na kterou vysokou školu se zapsat? Přečtěte si, v čem je VŠCHT Praha speciální.

Víme, že si mnozí z vás podali více přihlášek, a čeká vás rozhodnutí, kterou univerzitu si od září zvolíte za svou Alma mater. Níže shrnujeme výhody studia na VŠCHT Praha tak, jak je dali dohromady naši absolventi. Zbytek už je na vás.

1. Rodinná atmosféra a mezinárodní věhlas 

VŠCHT Praha patří mezi menší univerzity. To znamená, že studenti se navzájem znají a přístup vyučujících ke studentům je mnohem osobnější než na masových vysokých školách. Koneckonců, v prestižním mezinárodním žebříčku QS ranking jsme se umístili 1. v Česku (a mimochodem 40. na světě) v kategorii Individuální podpora při vzdělávání a přirozené zapojení studentů do výzkumu. V celkovém hodnocení univerzit jsme pak obsadili 342. místo na světě (2. v rámci ČR).

2. Na jménu školy záleží

Nezastíráme, že studium na naší škole je náročné. Kdo má ale titul z VŠCHT, ten je někdo. Zaměstnavatelé dnes rozlišují, odkud máte vysokoškolský diplom, a naše škola je pro ně dlouholetou zárukou kvality absolventů.

3. Chemie na všechny způsoby

Jsme největší chemickou školou v Česku. V rámci volitelných předmětů můžete nakouknout do nejrůznějších zákoutí chemie, ale i biologie a technologických oborů. Navíc nově rozjíždíme programy zaměřené na ekonomiku a management.

4. Pomoc na dosah ruky

Bojíte se matematiky? Nemusíte. I pro ty, kteří ji na střední nemilovali, máme opakovací kurzy. A učitelé matematiky jsou také lidé, jeden loni vyhrál cenu nejlepšího pedagoga školy! Pomoci, pokud ji budete potřebovat, se vám dostane s čímkoli – máme systém Tutorů, Poradenské a kariérní centrum a řadu studentských spolků.

5. Praha, město studentům zaslíbené

Žít v Praze během studia je nejspíš ideální varianta, jak hlavní město nasát do všech pórů. Nespočet kulturních, vzdělávacích a sportovních akcí koření unikátní metropolitní atmosféra. Problém není ani s ubytováním – VŠCHT Praha má vlastní koleje, kde zvládne za velmi rozumnou cenu ubytovat všechny studenty, kteří mají zájem.

6. Mezinárodní zkušenosti a jen krůček od špičkové vědy

Na VŠCHT Praha je snadné vyrazit studovat do zahraničí, stačí jen projevit zájem. Díky dobrému mezinárodnímu renomé má naše škola uzavřeno více než sto smluv s kvalitními zahraničními univerzitami z celého světa.

 


Aktualizováno: 16.6.2020 18:17, Autor: Jan Kříž

VŠCHT Praha
Technická 5
166 28 Praha 6 – Dejvice
IČO: 60461373
DIČ: CZ60461373

Datová schránka: sp4j9ch

Copyright VŠCHT Praha
Za informace odpovídá Oddělení komunikace, technický správce Výpočetní centrum

VŠCHT Praha
na sociálních sítích
zobrazit plnou verzi