idvazba: 78012
šablona: stranka_novinky
čas: 22.3.2023 16:32:01
verze: 5263
uzivatel:
remoteAPIs:
branch: trunk
Server: 147.33.89.150
Obnovit | RAW
idvazba: 78012
---Nová url--- (newurl_...)
domena: 'www.vscht.cz'
jazyk: 'cs'
url: 'cs'
iduzel: 1249
path: 1/4111/942/994/1014/1249
CMS: Odkaz na newurlCMS
branch: trunk
Obnovit | RAW
Ministerstvo vnitra vyhlásilo veřejnou soutěž v Programu bezpečnostního výzkumu ČR 2021-2026: vývoj, testování a evaluace nových bezpečnostních technologií (SECTECH).
Hlavním cílem programu je prostřednictvím mobilizace potenciálu podnikového sektoru, zejm. začínajících, malých a středních podniků, k participaci na vývoji a transferu nových bezpečnostních technologií podpořit dosažení technologické a technické úrovně, která umožní jednotlivým složkám bezpečnostního systému ČR získávat, osvojovat si, udržovat a rozvíjet specifické schopnosti pro zajištění bezpečnosti státu a jeho občanů.
Kdo může žádat: Způsobilým uchazečem je malý a střední podnik nebo výzkumná organizace pouze ve spolupráci s podnikovým partnerem.
Rozpočet: Maximální výše podpory na jeden projekt je 30 mil. Kč.
Míra financování: Maximální možná intenzita podpory je 70 %.
Délka projektu: Projekt může být zahájen nejdříve 1. 1. 2024. Doba realizace projektu může být max. 36 měsíců.
Uzávěrka:
Soutěžní lhůta končí dnem 3. května 2023 v 15:59
Školní uzávěrka soutěže je 26. dubna 2023
Více informací:
Vyhlášení veřejné soutěže SECTECH naleznete na stránkách MV ČR.
Pokud Vás výzva zaujala, pročtěte si prosím interní pokyny na intranetu. V případě dalších dotazů prosím kontaktujte hana.cadkova@vscht.cz.
Technologická agentura České republiky zve k podání projektových návrhů do soutěže SIGMA, dílčí cíl 2: Začínající výzkumníci a výzkumnice.
Důležité: Nepřehlédněte další informace a interní pokyny na intranetu Projektového centra!
Ve středu 15. 3. 2023 pořádá Projektové centrum seminář pro zájemce, kteří plánují podat projektový návrh do této soutěže. Seminář/konzultace se zaměří na praktické otázky ohledně podávání projektů na VŠCHT Praha a zodpovězení Vašich dotazů.
Kdy: 15. 3. 10 - 12 hodin nebo 13:30 - 15 hodin
Kde: zasedací místnost rektorátu, B2319 (vchod ze Zikovy ulice, 1. patro, od schodiště vlevo).
Můžete si vybrat čas a přijít bez přihlášení, místa je dost.
Otázky můžete poslat předem na iveta.pospisilova@vscht.cz
Těšíme se na Vás.
Grantová agentura České republiky zve k podání projektových návrhů do soutěží Standardní projekty, JUNIOR STAR, POSTDOC INDIVIDUAL FELLOWSHIP a Mezinárodní projekty.
Důležité: Nepřehlédněte interní pokyny na intranetu Projektového centra!
Interní uzávěrka pro schvalování financí je 28. března 2023.
Interní uzávěrka pro odesílání datovou schránkou je 31. března 2023.
Přineste svůj nápad z laboratoře na trh!
Cílové skupiny:
Informační webinář:
20.3.2023, 13:00 – 14:00 CET, registrace zde
Uzávěrka přihlášek: 16. dubna 2023
Přihlášky podávejte prostřednictvím: https://apply.eitjumpstarter.eu/
Více informací:
Technologické centrum Praha informuje o tom, že v rámci evropského projektu Bridge2HE vytvořili národní kontaktní pracovníci (NCP) příručku "Bridge2HE Annotated RIA/IA Template", která má pomoci žadatelům o projekty typu RIA/IA (Research and Innovation Actions a Innovation Actions) v programu Horizont Evropa lépe porozumět požadavkům na projektový návrh.
Na webových stránkách Evropské komise byly zveřejněny pracovní programy na léta 2023 a 2024. V pracovních programech zájemci naleznou popisy plánovaných výzev.
Výzva Twinning patří do kategorie Coordination and Support Actions (CSA), podporuje tedy především networkingové aktivity mezi institucemi v tzv. Widening countries (mezi které patří i ČR) a top-class institucemi v Evropské unii nebo asociovaných zemích. Cílem je růst excelence skrze přenos znalostí a výměnu dobrých zkušeností mezi partnery. Záměrem této výzvy je posílit výzkumný potenciál partnera z "Widening coutry", jeho akademických i neakademických pracovníků a především managementu v oblasti vědy a výzkumu a administrativních schopností zaměstnanců koordinující instituce.
Kdo může žádat:
Vědec v jakémkoli stádiu kariéry a jakékoli výzkumné oblasti, přičemž výzkumná instituce z "Widening country" (tj. Česká republika) musí mít roli koordinátora a konsorcium musí být tvořeno dalšími minimálně dvěma "pokročilými" partnery (výzkumnými institucemi) z členských zemí EU nebo asociovaných zemí.
Rozpočet: 0,8-1,5 mil. €
Očekává se financování až 100 projektů.
Míra financování: 100%
Podporované aktivity: výměna znalostí, mobilita, organizace seminářů, workshopů a konferencí, rozvíjení společných R&I strategií, aktivity k rozvoji projektových a dalších podpůrných oddělení ve Widening instituci, diseminace a exploatace, max. 30% rozpočtu může být věnováno na aktivity v rámci vědy a výzkumu.
Délka projektu: Až 3 roky
Očekávaný termín otevření výzvy: 25.4.2023
Očekávaná deadline: 28.9.2023
Více informací: Výzva je popsána v pracovním programu, relevantní jsou strany 6-12 a 19-28.
Máte-li o výzvu zájem, obraťte se již nyní na Projektové centrum (Miroslava Grünwaldt, Miroslava.Grunwaldt@vscht.cz) a poskytneme Vám více informací.

VŠCHT Praha získala dva granty v mimořádné výzvě Marie Skłodowska-Curie Actions pro ukrajinské doktorandy a postdoky zasažené válkou. Realizaci dvouletého výzkumného projektu díky tomu 1. března 2023 zahájily Anna Heleveria, doktorandka z Charkovské univerzity, a Anastasiia Hubina, postdoktorální výzkumnice z Ukrajinské národní akademie věd v Kyjevě.
Doktorský projekt Anny Heleveria s názvem „To link or to make? N-Heterocycles in two dimensions” probíhá pod vedením Dr. Petra Kovaříčka na Ústavu organické chemie. Dr. Anastasiia Hubina se zaměřuje na “Development of Anion-Exchange Membranes for Hydrogen Producing”, jejím mentorem je prof. Karel Bouzek z Ústavu anorganické technologie ve spolupráci s prof. Janem Mernou z Ústavu polymerů.
Cílem grantů MSCA4Ukraine je umožnit doktorandům a postdokům pokračování jejich výzkumné práce na institucích v hostitelských zemích, udržování kontaktů s komunitou VaVaI na Ukrajině i jejich reintegraci v případě, že nastanou bezpečné podmínky k návratu.
Na MSCA4Ukraine bylo vyčleněno 25 mil. EUR z rámcového programu EU pro vědu a výzkum Horizon Europe. Výzva vyvolala po vyhlášení na konci září 2022 obrovský zájem, do uzávěrky prvního kola bylo během šesti týdnů podáno přes 400 žádostí z 28 zemí. Nejvíce žádostí zaslaly instituce z Německa, následované Českou republikou. Z podaných žádostí bylo 124 úspěšných, rozpočet výzvy tím byl vyčerpán a další kola nebyla otevřena. Instituce z České republiky získaly celkem 17 grantů (s jedinou výjimkou všechny postdoktorské).
Více informací: https://sareurope.eu/msca4ukraine/

VŠCHT Praha získala prestižní MSCA Postdoctoral Fellowship a tři ERA fellowships
VŠCHT Praha získala prestižní grant Marie Skłodowska-Curie Actions Postdoctoral Fellowship (Horizon Europe), který umožňuje postdokům realizaci vlastního projektu s důrazem na špičkový výzkum a všestranný profesní rozvoj. Dr. Tomáš Sedlačík uspěl s projektem „Development of advanced bioglass-polymer scaffolds for OSTEOCHONdral interface tissue regeneration (OSTEOCHON)”. Dvouletý projekt bude realizovat pod vedením prof. Jana Merny na Ústavu polymerů od září 2023.
Ve stejné výzvě dosáhly další tři projekty s vynikajícím hodnocením na ERA Postdoctoral Fellowship. Jedná se o financování z dodatečného rozpočtu pro hostitelské instituce v zemích s nižším zapojením do programu Horizon, tzv. widening zemích, mezi něž patří Česká republika. Uspěli Dr. Anton Zverev s projektem„Single-atom decorated 2D catalysts for power-to-X conversion and sustainable future“, Dr. Payal Chauhan s „2D TM-LDH with low dimensions materials as flexible solid state and electrochemical supercapacitors and electrocatalyst“ a Dr. Wenxi Wang s „Interfacial Electrochemistry of Carbon-based Interlayer in Lithium-metal Solid-state Batteries“.
V současnosti na VŠCHT Praha probíhají dva postdoktorální projekty MSCA PF, od září 2022 projekt Dr. Shuangying Wei „NEW MONO 2D FUN GER“ a od února 2023 projekt Dr. Levny Chacko „2DTMCH2“. Mentorem obou projektů je prof. Zdeněk Sofer na Ústavu anorganické chemie.
Pozitivně hodnocené návrhy, které se neumístily dostatečně vysoko pro získání grantu přímo z Horizon Europe (MSCA PF nebo ERA PF), mohou získat podporu z OP JAK (dříve OP VVV). V rámci projektů nazvaných Chemfells je tak na VŠCHT Praha realizováno v současnosti 18 návrhů MSCA PF (Chemfells IV a V) a v návaznosti na aktuální výsledky výzvy 2022 se počítá s přípravou dalších 10 příjezdových mobilit (Chemfells VI).