Tematicky obrazek
»
VŠCHT Praha

Vítejte ve světě moderní chemie

Vysoká  škola chemicko-technologická v Praze spojuje tradici s nejmodernějšími nano- a biotechnologiemi a dalšími progresivními směry a obory ve vědě a výzkumu. Spolu s vynikajícím mezinárodním renomé a špičkovým přístrojovým vybavením otevírá každému studentovi možnosti zapojit se do vědeckých projektů dle vlastního výběru, umožňuje zahraniční stáže a je následně vstupenkou k prestižnímu, dobře ohodnocenému uplatnění doma i v zahraničí.

V roce 2013 získali ocenění 
Vysokou úroveň našich zaměstnanců i studentů ve vědě a výzkumu potvrzuje i řada ocenění, která za své práce získali. Jak vědci, tak studenti obdrželi na různých úrovních významné ceny a prestižní ocenění. Přehled vyznamenaných a jejich cen >>>

Příběhy úspěšných absolventů 
Desítky tisíc absolventů má za více než 60 let samostatné existence VŠCHT Praha. Jsou mezi nimi lidé, kteří dosáhli na špičku svého oboru, ale i běžní „dělníci“ chemie, kteří ovšem svůj obor nesmírně milují. Nabízíme vám příběhy téměř padesáti z nich. Kudy vede cesta k úspěchu? Je chemie tou správnou? Čtěte Příběhy úspěšných.

Elektronická přihláška se nachází na adrese student.vscht.cz

Novinky

8. 9.2014
Upozornění pro zahraniční studenty po příjezdu ze západní Afriky a Konga, z oblastí výskytu horečky způsobené virem EBOLA
leták 141 kB

11. 9. 2014
Setkání absolventů
Za podpory rektora prof. Ing. Karla Melzocha, CSc. a přítomnosti děkana FPBT prof. Ing. Tomáše Rumla, CSc. se v úterý 9. 9. 2014 na VŠCHT Praha uskutečnilo setkání prvních absolventů tehdejší Fakulty potravinářské technologie. Přítomní zahájili studium na FPT v září roku 1952 a absolvovali v roce 1957. Absolventi se zajímali především o změny, ke kterým došlo ve výuce i provozu školy, prohlédli si laboratoře Ústavu biotechnologie a navštívili zmodernizovaný pivovar. Setkání se všem velmi líbilo a vyslovili přání setkání v budoucu opakovat.

P1030669.gif

10. 9. 2014
Vědecký jarmark s rekordní návštěvností!

Téměř třináct tisíc návštěvníků si našlo cestu na vědecký jarmark, který se 10. září odehrál v Dejvicích. Vystavovatelé si připravili 62 venkovních expozic. Návštěvníci si mohli vyzkoušet ovládání různých vrtulníků a dronů, desítky fyzikálních a chemických pokusů, ochutnat pečivo či vyrobit gumového medvídka nebo prohlédnout varnu pervitinu. fotografie >>>


9. 9. 2014
Prorektoři  pražských Vysokých škol se dnes sešli na Tiskové konferenci u příležitosti Dni vědy 2014 s podtitulem „Co vadí vysokým školám na Grantové agentuře ČR." Záznam tiskové konference můžete shlédnout zde od 66:05 minuty. 

8. 9. 2014
Vyhlášení SVK 2014

Termín Studentské vědecké konference 2014 byl vyhlášen na 21. listopadu 2014. Organizace SVK na VŠCHT Praha je dána vyhlášením, které naleznete zde.

 

Archiv aktualit

 

Sdílej tyto stránky na

VŠCHT Praha na sociálních sítích