Nacházíte se: VŠCHT Praha  → Veřejnost → Pro média → Archiv tiskových zpráv → 2022 → Máme nové ukrajinské studenty i učitele
čas: 20.4.2024 10:43:46
url: '/popularizace/media/tiskove-zpravy/2022/mame-nove-ukrajinske-studenty-i-ucitele'
path: 1/4111/942/994/5161/1314/1473/62642/63860

Máme nové ukrajinské studenty i učitele

Studenti z Ukrajiny (2)

S prvním jarním týdnem zahájil Ústav ekonomiky a managementu VŠCHT Praha cyklus krátkodobých ekonomicko-manažerských kurzů pro posluchače ukrajinských vysokých škol, kteří vlivem aktuální situace na Ukrajině nemohou studovat a pobývají v České republice. Vedle odborných předmětů je jeho součástí intenzivní výuka češtiny a angličtiny.

Zápis na VŠCHT Praha umožňuje ukrajinským studentům absolvovat vybrané předměty a získat o tom potvrzení (Transcript of Records) v systému ECTS bez ohledu na délku účasti v tomto programu. Mohou si je tedy nechat uznat při pokračování ve studiu na českých i zahraničních vysokých školách. Obdrží také stipendium.

Zahájení programu nebylo náročné jen pro studenty, ale i pro zaměstnance, čelící novým výzvám v oblastech organizace studia i výuky. Přesto již do prvního běhu nastoupilo dvacet ukrajinských studentů a podle počtu vážných zájemců se zdá, že bude možné otevřít až tři paralelní skupiny pro 90 až 100 posluchačů. Ústav také rozšířil řady svých akademických pracovníků o tři ukrajinské kolegy, kteří se budou podílet na výuce odborných předmětů a češtiny.

Operativní zahájení programu v průběhu semestru by nebylo možné ani bez laskavé pomoci pojišťovny Direct, která poskytla své prostory, a také mnoha studentů VŠCHT Praha, kteří se do pomoci nově příchozím aktivně zapojili.

Studium Ekonomiky a managementu

Uchazeči se mohou nadále přihlašovat ke studiu bakalářského studijního programu Ekonomika a management / Economics and Management i navazujícího magisterského studijního programu Odvětvový management / Sectoral Management. Dotazy rádi zodpovíme na business.international@vscht.cz.

Aktuální informace o formách pomoci

Aktuální informace o pomoci, kterou VŠCHT Praha poskytuje válkou postiženým studentům a akademikům, najdete na vscht.cz/ukrajina. Pro další nabídky pomoci, nápady nebo dotazy je určen email ukrajina@vscht.cz.

Vysoká škola chemicko-technologická v Praze spojuje tradici s nejmodernějšími nano- a biotechnologiemi a dalšími progresivními směry a obory ve vědě a výzkumu. Všechny aktivity instituce směřují k cíli profilovat VŠCHT Praha jako výzkumnou technickou univerzitu s velmi kvalitním základním a aplikovaným výzkumem a s dobrým mezinárodním renomé v oblasti vzdělávání a vědy a výzkumu. Pro VŠCHT Praha je charakteristická tradiční a velmi úzká spolupráce s průmyslovou sférou, aktivní transfer vědeckých poznatků do praxe, podíl na inovacích a průmyslovém výzkumu a vývoji.

Kotakt:
Mgr. Michal Janovský,