Prosím čekejte...
Nepřihlášený uživatel
logo VŠCHT
Nacházíte se: VŠCHT Praha  → ATHENS
iduzel: 1578
idvazba: 1902
šablona: stranka_submenu
čas: 6.10.2022 16:18:15
verze: 5162
uzivatel:
remoteAPIs:
branch: trunk
Server: 147.33.89.153
Obnovit | RAW
iduzel: 1578
idvazba: 1902
---Nová url--- (newurl_...)
domena: 'www.vscht.cz'
jazyk: 'cs'
url: '/studium/studium-v-zahranici/program-athens'
iduzel: 1578
path: 1/4111/942/994/1012/1438/1578
CMS: Odkaz na newurlCMS
branch: trunk
Obnovit | RAW

ATHENS

originál

Co říkají studenti, co už na kurz ATHENS vyjeli?

VČ (UPM126/Madrid)

                Program ATHENS nabízí jedinečnou možnost poznat nové místo a lidi ze studijního, ale i nestudijního pohledu. Účast v programu všem doporučuji a bez váhání bych jela znovu J

JO (IST3/Lisabon)

                Hodnotím na výbornou! Byl to můj první a jediný exchange pobyt za studium a lituji, že jsem jich neabsolvoval víc J

ZR (MP05/Paříž)

                Kurz byl velmi zajímavý, celý týden byl skvělý. Poznala jsem spoustu nových lidí, nejen mezinárodně, ale i z Prahy, se kterými jsme trávili většinu času. Všichni jsme si to náramně užili a určitě všem doporučuji této příležitosti využít.

LA (WUT18/Varšava)

                Profesor kurzu uměl výborně anglicky, hodiny byly koncipovány logicky, výklad byl srozumitelný, projekty byly přínosné. Studenti nám připravili skvělý program, měli vše perfektně zorganizované, v případě našich dotazů nám vždy byli k dispozici na telefonu (na whatsappu).

DK (ENSAM1/Paříž)

                Celý program určitě doporučuji. Je to skvělá příležitost zažít vysokoškolský život v zahraničí, poznat cizí země a najít nové kamarády z řad studentů. Bylo to trochu náročnější (škola, chození po památkách, party), ale ten týden se to zvládnout dá.

HV (MP04/Paříž)

                Program hodnotím veľmi pozitívne. Stretla som veľa zaujímavých ľudí a priniesla si veľa nezabudnuteľných zážitkov. Ak ste neboli na žiadnom zahraničnom pobyte je to skvelá príležitosť ako sa aspoň na chvíľu pozrieť ako vyzerá výuka na inej univerzite, zistiť ako ste na tom s angličtinou a celkovo aké sú možnosti. V neposlednom rade je to super možnosť pozrieť si Paríž alebo akékoľvek iné mesto, ktoré si vyberiete, navyše s príspevkom od školy je to finančne celkom v pohode zvládnuteľné.

JV (TUM15/Mnichov)

                Celkově kurz hodnotím kladně, kurz mi vcelku rozšířil znalosti. Měli jsme možnost pracovat v laborce, která minimálně v naší škole nemá obdobu, a poznal jsem spoustu lidí z celé Evropy. Poznal jsem i celé město a určitě bych si to zopakoval.

BM (ITUARCH19/Istanbul)

 Celkově ten týden v Istanbulu řadím mezi nejlepší vůbec v životě. Do Turecka bych se sama určitě nevydala, takže už jenom to, že mi jeho největší město někdo ukázal, by stačilo na pozitivní hodnocení. Jak už jsem psala výše, turečtí studenti měli připravený bohatý program, takže jsme navštívili všechna důležitá místa a poznali lépe, jak to v Turecku funguje. Mimo to jsem se seznámila se spoustou skvělých lidí z celého světa, procvičila cizí jazyky (a smlouvání) a na chvíli nahlédla do úplně jiného oboru, než který studuji. Kurz nebyl zas tak přínosný po informační stránce, ale rozhodně byl aktuální a myslím, že přinejmenším podnítil náš zájem o dané téma. Co se oblečení týče, Istanbul je hodně kosmopolitní, takže si můžete nosit celkem, co chcete. Pokud jste blonďaté děvče, počítejte s několika žádostmi o ruku. Ale za velbloudy prý už ženy neprodávají, takže se nemusíte bát.

VŠ (IST3/Lisabon)

                Celkově celý kurz hodnotím na jedničku s hvězdičkou. Počasí bylo ze začátku trošku deštivější, ale naštěstí to rychle přešlo. Kurz byl moc fajn, organizátoři i celý volnočasový program byl úžasný a nejlepší byli samozřejmě lidé, které jsme tam potkali. Byl to nezapomenutelný týden. Mohl by trvat mnohem déle.

PN (MP04/Paříž)

                Z programu jsem byla vyloženě nadšená. Program ve škole mi přišel velmi prospěšný, oprášila jsem angličtinu a zjistila spoustu o studiu ve Francii. Dále jsem se měla možnost seznámit se spoustou báječných zahraničních studentů. ATHENS rozhodně každému doporučuji.

DH (KUL27/Leuven)

                Absolvovanie Athens programu v Leuvenu môžem len a len odporučiť. Kurz bol síce intenzívny, ale bol podaný zaujímavou formou, ktorou som sa dozvedel informácie, ktoré by som sa v škole inak nedozvedel. A čo je hlavné, umožnilo mi to spoznať veľa zaujímavých ľudí z rôznych univerzít a národností.

DP (TUW12/Vídeň)

                Kurz byl velice zajímavý a rozšířil moje biochemické obzory. K dostání zápočtu účastnící museli udělat individuální domácí úkol a v menších skupinách vypracovat projekt, konkrétně namodelovat dynamický biologický systém.

LM (CPT3/Paříž)

                Athens week v Paříži byl celkově hodně dobrý zážitek a skvělá zkušenost. Kurz jako takový mi přinesl spoustu nových informací hlavně o biochemickém pohledu na problematiku vývoje a také o problémech a výzvách, se kterými se potýkají „originátorské“ firmy (Sanofi).

TB (IST11/Lisabon)

                Jsem ohromně rád, že jsem si vybral tento kurz. Byl perfektně zvládnutý a naučil mne věci, které naše škola v rámci předmětů nenabízí. Rozhodně to nebyla odpočívárna, bylo potřeba se snažit. Díky skvělému přístupu a organizaci to ale byla zábava. Zároveň jsem potkal spoustu nových, zajímavých lidí, takže pokud bude možnost, určitě na Athens vyjedu znovu.

JD (ENSAM1)

                Celkově to byl jeden z nejlepší týdnů na vysoké škole. Poznal jsem mnoho nových přátel, procvičil angličtinu a viděl mnoho krás Paříže. Pokud jste už nějaký předmět o polymerech absolvovali, bude to pro vás kurz spíše k opakování, což na druhou stranu je také potřeba.

LŠ (TUM40/Mnichov)

                Účasť na ATHENS ale všeobecne odporúčam, človek si spraví aspoň menší obraz ako to na tej-ktorej univerzite chodí, ako sú na tom študenti iných škôl atď. a môže si doslova takto urobiť taký malý „Erasmus“.

JN (TUD02/Delft)

                Kurz hodnotím velmi kladně. Zažil jsem týden srandy, ale taky tvrdé práce. Poznal jsem velkou spoustu skvělých lidí nejenom z Evropy, procvičil si AJ, prezentační dovednosti a získal nový pohled na řešení problémů a celkově nový pohled na myšlení při vývoji produktu nebo nějakého výrobního postupu. Jestli ještě váháte, zda si vybrat tento kurz nebo jestli vůbec máte jet na Athens, tak neváhejte a jeďte!

JU (ITUARCH19/Istanbul)

 Jsem velmi ráda, že jsem si zvolila tento kurz. Istanbul je krásné město a mám určitě v plánu se tam někdy v budoucnu vrátit. Přednášky byly poměrně zajímavé a myslím, že pro mě bylo přínosné poslechnout si něco, co úplně nesouvisí s mým oborem, pro rozšíření rozhledu. Škola se o nás krásně starala. Poznala jsem spoustu skvělých lidí téměř z celé Evropy a strávila s nimi skvělý čas hlavně také díky výborné organizaci studentky, která nás měla celou dobu na starost.

MP (MP20/Paříž)

                Samotný kurz byl velmi dobře organizovaný, dozvěděla jsem se hodně nových informací z aktuální problematiky zpracování elektroodpadu, které se teprve dostává v posledních letech do podvědomí lidí. Většina přednášejících měla velmi zajímavé prezentace a mluvila výborně anglicky.

KF (UPM118/Paříž)

                Rozhodně doporučuji na Athens vyrazit! Byla to naprosto skvělá zkušenost. Zlepšíte si angličtinu, poznáte spoustu super lidí z různých zemí, na kurzech se naučíte spoustu zajímavých věcí a objevíte super město! J Spousta studentů z jiných zemí si musí vše platit sama, a přesto jich tam bylo opravdu hodně! Takže to opravdu stojí za to!

 

 

      

Co je program ATHENS?

Program ATHENS (Advanced Technology Higher Education Network, Socrates) byl zahájen v roce 1997 za pomoci Evropské komise. Jejími členy jsou především:

 • ParisTech (sdružení 10 nejvýznamnějších pařížských Grandes Ecoles d'Ingenieurs, a sice ENGREF, ENPC, ENSAM, ENSCP, ENSMP, ENST, ENSTA, Ecole Polytechnique, ESPCI, INAGP),
 • TU Delft
 • KU Leuven
 • INST Lisboa
 • UCL Louvain-la-Neuve
 • UP Madrid
 • NTNU Trondheim
 • TU Budapest
 • TU Wien
 • Politecnico di Milano 
 • TU München
 • TU Warsaw
 • University of Thessaloniki
 • Istanbul Technical University

Uvedené univerzity poskytují v rámci programu ATHENS studentům vyšších ročníků partnerských technických univerzit týdenní intenzivní kurzy v moderních oborech a technologiích.

Kurzy jsou nabízeny dvakrát ročně (březen, listopad). Odborná část kurzů probíhá v angličtině, francouzštině nebo španělštině v rozsahu 30 hodin. Je doplněna kulturním programem v rozsahu 12-15 hodin, ve kterém mají studenti příležitost blíže se seznámit s kulturou a prostředím dané země. Kurzy jsou pravidelně hodnoceny z hlediska kvality.

VŠCHT Praha je do programu zapojena prostřednictvím ČVUT Praha, které bylo ke skupině evropských technických univerzit přizváno roku 2003 a následně nabídlo VŠCHT možnost vytvořit podobné konsorcium jako má Francie. Z členství v programu ATHENS vyplývá pro ČVUT a VŠCHT povinnost zorganizovat několik kurzů v Praze a naopak umožnit svým studentům účast na kurzech partnerských univerzit.

 

Aktualizováno: 26.5.2022 15:39, Autor: Lenka PolanskáVŠCHT Praha
Technická 5
166 28 Praha 6 – Dejvice
IČ: 60461373
DIČ: CZ60461373

Datová schránka: sp4j9ch

Copyright VŠCHT Praha
Za informace odpovídá Oddělení komunikace, technický správce Výpočetní centrum

VŠCHT Praha
na sociálních sítích
zobrazit plnou verzi