Prosím čekejte...
Nepřihlášený uživatel
logo VŠCHT
iduzel: 5724
idvazba: 6479
šablona: stranka_ikona
čas: 29.11.2021 09:50:20
verze: 5002
uzivatel:
remoteAPIs:
branch: trunk
Obnovit | RAW

doc. Ing. Miloslav Bartuška, CSc.

Doc. Miloslav Bartuška (*19. 7. 1928) pracoval dlouhá léta na fakultě chemické technologie, kde se specializoval na technickou mineralogii, pro kterou také založil samostatný předmět. Po smrti svého doc. Maryšky se obětavě znovu ujal výuky a připravuje nového nástupce. Odbornou veřejností je vysoce oceňována kniha Vady skla, v čele jejíhož autorského kolektivu doc. Bartuška stál. V současné době je připravováno její anglické vydání.

V posledních letech je aktivita doc. Bartušky zaměřena především na vydávání a redakci časopisu Ceramics-Silikáty. Tento časopis, vydávaný společně ÚACH AVČR v.v.i. a VŠCHT Praha převedl v průběhu let od českého odborného časopisu na periodikum mezinárodní, které svým impact factorem převyšuje průměr IF oboru, vyrovná se např. European Journal of Glass Science and Technology, vydávanému společně německou a britskou sklářskou společností (Deutsche Glastechnische Gesellschaft a Society of Glass Technology).
Zmínit je třeba i dlouholetou práci doc. Bartušky v čele  Nadačního fondu prof. Rudolfa Bárty, který finančně podporuje především aktivní účast doktorandů na národních a mezinárodních zaměřených na sklo, keramiku, anorganická pojiva a biomateriály.
Doc. Bartuška tak přispěl významnou měrou nejen k dobré úrovni jím vychovávaných generací materiálových chemiků přímou výukou na VŠCHT Praha, ale i k úrovni chemie anorganických materiálů, když jím řízený časopis je vyhledávaným publikačním prostorem českých i zahraničních vědců.

Aktualizováno: 11.9.2014 16:03, Autor:

VŠCHT Praha
Technická 5
166 28 Praha 6 – Dejvice
IČO: 60461373
DIČ: CZ60461373

Datová schránka: sp4j9ch

Copyright VŠCHT Praha
Za informace odpovídá Oddělení komunikace, technický správce Výpočetní centrum

VŠCHT Praha
na sociálních sítích
zobrazit plnou verzi