Prosím čekejte...
Nepřihlášený uživatel
logo VŠCHT
Nacházíte se: VŠCHT Praha  → Chemický kroužek
iduzel: 18621
idvazba: 23037
šablona: stranka_galerie
čas: 18.9.2020 19:13:12
verze: 4723
uzivatel:
remoteAPIs:
branch: trunk
Obnovit | RAW

Chemický kroužek

CHK - Letáček 2020 (šířka 450px)

Přihlašování do Chemického kroužku VŠCHT Praha 2020/2021 probíhá v termínu 5. 6. 2020 od 18:00 h do 31. 8. 2020 do 23:59 h v PŘIHLAŠOVADLE. První lekce začíná 16. 9. 2020 v 16:55.

Sledujte Hodiny moderní chemie distanční formou.

Chemický kroužek VŠCHT Praha je určen převážně pro skupinu žáků pražských středních škol. Všichni žáci projdou dvanácti laboratorními pracemi, které jim pomůžou lépe pochopit a snadněji porozumět chemii v laboratorní praxi. Získané znalosti v rámci řešení úloh budou žákům prospěšné při studiu teoretické chemie na střední škole.

originál

Laboratorní práce poskytnou nejen průřez odvětvími organické, anorganické, analytické a fyzikální chemie, ale i chemickými technologiemi a chemickým inženýrstvím. Žáci navíc získají představu o oborech bakalářských studijních programů na VŠCHT Praha. Práce jsou rozděleny do 12 tematických okruhů: obecná chemie, biochemie, potraviny, technologie vody, analytická chemie, anorganická chemie, organická chemie, fyzikální chemie, polymery, chemické inženýrství, alchymie a optika. 

Kroužek bude probíhat každou středu v období září 2020 – červen 2021 od 17:00 do 20:00 v laboratořích a prostorách VŠCHT Praha. Chemický kroužek také probíhá ve spolupráci s Ústavem organické chemie a biochemie Akademie věd České republiky, v. v. i.   a ZŠ Bílá.

UOCHB&IOCB-H-CMYK-Logo-short-apb (originál)                            images (originál)

Zájemci, prosím, sledujte své e-mailové schránky! 

Laboratorní úlohy Září - Prosinec

Chemické inženýrství I
Staň se na chvíli inženýrem!
Vedoucí práce Ing. Jiří Vrána, Ing. Jan Dundálek

Barevná chemie
Může být chemie barevná? Ano! Nevěříš? Uvěříš!
Vedoucí práce 

Oddělování složek směsí
Velké, menší, nejmenší! Dělení složek na základě jejich vlastnostní.
Vedoucí práce Ing. Jana Vondroušová

Izolace DNA z ovoce
Co je to DNA? Pojďme si společně prohlédnout DNA v ovoci!
Vedoucí práce Ing. Václav Mareška

Koagulace vody
Čištění a technologie vody? Pojďme se na to podívat!
Vedoucí práce Ing. Zuzana Nováková, Ing. Josef Drechsler

Hra se světlem
Co všechno umí světlo; 2015 je mezinárodním rokem světla!
Vedoucí práce Ing. Blanka Švecová, Ph.D.

Voňavá chemie
Chemie voní! Nevěříš? U nás se o tom přesvědčíš na vlastní buňky!
Vedoucí práce Ing. Dana Bílková

Pryž s vysokou odrazovou pružností
Vlastnoručně připravený hopík? Proč ne!
Vedoucí práce Ing. Zdeněk Hrdlička, Ph.D.

Příprava medailových forem
Silikony? Ano, i na ty si během kroužku sáhneš a pohraješ si s nimi!
Vedoucí práce Ing. Drahomír Čadek

Oxygenační kapacita
Další z tajemství o vodě.
Vedoucí práce Dr. Ing. Pavla Šmejkalová, Ing. Marie Vojtíšková, Ing. Zdeněk Varga

Kovy kolem nás
Ukázka různých forem degradace kovů. Identifikace jednotlivých kovů.
Vedoucí práce Ing. Václav Bystrianský

Refraktometrie
Stanovení koncentrace neznámého roztoku.
Vedoucí práce

Laboratorní úlohy Únor - Červen

Spektrofotometrické stanovení koncentrace DNA a bílkovin
Hlubší prozkoumání DNA nejen z ovoce!
Vedoucí práce Ing. Václav Mareška

Chemie v potravinách
Víte, co obsahují potraviny, které jíte?
Vedoucí práce Ing. Václav Mareška, Ing. Sarah Becharová

Není voda jako voda
Stanovení složek obsažených ve vodě.
Vedoucí práce Ing. Zuzana Nováková, Ing. Marie Vojtíšková, Ing. Zdeněk Varga

Mikrosvět ve vodě
Ve vodě to žije? Uvidíme...
Vedoucí práce Ing. Iva Johanidesová ; Ing. Pavlína Čiháková

Analytická laboratoř
Bušme přesní!
Vedoucí práce Ing. Veronika Skoupá

Chemické inženýrství II
Zahrajme si na chemického inženýra!
Vedoucí práce Ing. Jiří Vrána, Ing. Jan Dundálek

Duhově zbarvená chemie
Odhal tajemství iontů.
Vedoucí práce Ing. Maria Kotova

Jak se rodí pneumatika
Buďte mistry v základních operacích gumárenského průmyslu!
Vedoucí práce Ing. Zdeněk Hrdlička, Ph.D.

Identifikace polymerů
Jak rozpoznat jednotlivé druhy polymerů?
Vedoucí práce Ing. Drahomír Čadek, Ph.D.

Chemie hrou
Jednoduché zábavné chemické pokusy s poutavým příběhem.
Vedoucí práce Ing. Dana Bílková

Výroba máčeného zboží z latexu
Odborníkem přes latex? Pročne!
Vedoucí práce Ing. Alena Kadeřábková, Ph.D.

Alchymistova příprava zlata
Kdo kdy nechtěl být alchymistou?
Vedoucí práce Ing. Pavla Šimůnková

10. 6. 2020 probíhala od 17:00 h on-line lekce pro současné členy Chemického kroužku.

Snímek obrazovky 2020-06-10 v 18.32.35 (ořez 215*215px)

Laboratorní práce na daný semestr jsou vybírány dle témat a kapacity lektorů. 

Bližší informace o Chemickém kroužku VŠCHT Praha je možné získat
na e-mailu chemicky.krouzek@vscht.cz.

Sledujte Hodiny moderní chemie distanční formou.

Jak funguje zubní pasta a proč je dobré čistit si zuby? Stáhněte si pracovní návod a užijte si Chemikovu bezfluoridovou domácí zubní pastu! Jaké aroma jste do své pasty přidali? Své vyfocené výtvory nám můžete poslat na chemicky.krouzek@vscht.cz! Hodně zdaru vám v koronténě přeje VŠCHT Praha.

Jaké to je upéct si domácí chléb? Stáhněte si recept alias pracovní návod a užijte si Chemikův chléb! Jaký typ chleba se vám podařilo upéct? Své vyfocené výtvory nám můžete poslat na chemicky.krouzek@vscht.cz! Hodně zdaru vám v koronténě přeje VŠCHT Praha.

Máte rádi čokoládu? A rádi pečete? Tak je tato informace právě pro vás! Přinášíme vám pracovní návod a přejeme vám, abyste si užili Chemikovy brownies! Jak se vám podařilo brownies upéct? A kdo všechno je ochutnal? Své vyfocené výtvory nám můžete poslat na chemicky.krouzek@vscht.cz! Hodně zdaru vám v koronténě přeje VŠCHT Praha.

Chcete si doma zpříjemnit dlouhé chvíle u počítače hrou a zároveň se i něco naučit? Projděte stránky STEP - krok k popularizaci vědy a výzkumu a užijte si 40 INFOGRAFIK! Jaká infografika vás překvapila? Kterou jste si oblíbili? A u které jste si jen opakovali, co již znáte? Své odpovědi nám můžete poslat na chemicky.krouzek@vscht.cz! Hodně zdaru vám v koronténě přeje VŠCHT Praha.

Jak jste na tom s chemickými prvky? Nebaví vás se je šprtat nazpaměť? Nezoufejte a učte se hrou! Užijte si PRVKOVÉ PEXESO, které si díky Mezinárodní chemické olympiádě můžete zahrát i on-line, případně si stáhnout a vytisknout základní verzi! Za jaký nejkratší čas se vám podařilo pexeso dohrát? Svou odpověď nám můžete poslat na chemicky.krouzek@vscht.cz! Hodně zdaru vám v koronténě přeje VŠCHT Praha.

Milujete mléčné výrobky? A konkrétně sýry? Chcete si takovou dobrotu udělat sami doma? Užijte si SÝRY S CHEMIÍ. Stáhněte si Návod na výrobu domácího tvarohového sýra. Své produkty a popis jejich chuti nám můžete poslat vyfotografované nebo natočené na chemicky.krouzek@vscht.cz! Dobrou chuť v koronténě přeje VŠCHT Praha.

Chcete si doma zpříjemnit koronténu? Máme pro vás tip! Užijte si VATU S CHEMIÍ! Stáhněte si Návod na výrobu ručně tažené cukrové vaty. Své výtvory a experimentování nám můžete poslat vyfotografované nebo natočené na chemicky.krouzek@vscht.cz! Obalené nervy v koronténě přeje VŠCHT Praha.

Užijte si VELIKONOCE s CHEMIÍ! Stáhněte si pracovní návod, vyplňte pracovní list a zašlete nám své výtvory vyfotografoavné nebo natočené na chemicky.krouzek@vscht.cz a získejte odměnu! Veselé Velikonoce přeje VŠCHT Praha.

Řekli o nás:

Tomáš Moravec, 2019 (nyní na BSc. Chemistry a VŠCHT Praha)
Na chemický kroužek jsem chodil 2 roky. Byl to právě čas strávený po boku skvělých chemiků v prostorách VŠCHT, který mi následně pomohl dostat se na University College London na obor chemie. Díky tomu, že jsem vždy měl možnost si pokus vyzkoušet na vlastní pěst, udělal jsem si jasno o tom co mě v chemii baví a kam se chci orientovat. Velmi se mi také zamlouvala možnost ptát se na otázky a dostávat opravdu komplexní odpovědi, které však vždy byly strozumitelné i pro středoškoláka. 

Jonáš Priškin, 2018 (nyní  studentem na VŠCHT Praha a lektorem CHK)
Chtěl bych moc poděkovat za ty poslední dva roky, co jsem chodil na kroužek. Nejen, že jsem se dostal do množství ohromně odborných laborek a naučil se úplně nové metody a problematiky, ale také jsem načichl k vašemu VŠCHŤáckému prostředí, které je super. Tím patří dík všem lektorům, protože všichni instruktoři co jsme měli, ať to byli doktorandi nebo vážení profesoři, se vždycky vyžívali v té práci, co s námi dělali, ale taky s námi diskutovali témata z úplně jiného spektra (studium, jaké obory jsou pro nás dobré, jak se strašně blbě drží krok s požadavky na doktorandy, ...). Když jsem před těmi dvěma lety říkal na první hodině, že o VŠCHT uvažuju, ještě jsem nevěděl, kam bych šel. Teď už mám možná jasno!

David Kalenda, 2018
Chtěl bych dát zpětnou vazbu na celý tento koncept, protože jsem si díky Chemickému kroužku zamiloval ještě víc chemii (nevěděl jsem, že to jde :D), opravdu hodně informací mi přinesl a taky jsem si mohl vyzkoušet věci, co mě vždy zajímali a ve škole prostě k ničemu takovému nejsou možnosti... předčil moje očekávání, než jsem měl v srpnu, když jsem se přihlašoval a ta komunita všech lidí, co nás po celou dobu měli, byla neuvěřitelně vstřícná, přátelská a ochotná, opravdu to lidi hned baví víc, když vidí někoho, jak fascinovaně mluví o nějakém jevu a ví o tom spoustu informací, což na škole často chybí, že profesoři nemají tušení, o čem je řeč, navíc jsem díky kroužku poznal spoustu stejně švihlých vrstevníků zamilovaných do chemie jako já.
Taky bych chtěl poděkovat za úžasnou organizaci celého kroužku a určitě popřát hodně štěstí se vším. Ještě jednou za vše moc děkuji, byl to skvěle strávený rok


Pro členy kroužku:

Po přijetí prosím, vyplň druhou část přihlášky (2 strany). Tu doruč do 13. 9. 2020 poštou nebo osobně na adresu Chemického kroužku. Při nástupu na kroužek odevzdej prosím souhlas s pořizováním fotografií.

Osobní údaje (v rozsahu, které jsou uvedeny v Přihlašovadle, druhé části přihlášky a Souhlasem s pořízením a použitím fotografie osoby) poskytnuté VŠCHT Praha budou VŠCHT Praha zpracovány výhradně pro plnění propozic této soutěže, a to po dobu jejího trvání. Osobní údaje soutěžících jsou zpracovávány v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů). Pravidla VŠCHT Praha jsou publikována na https://www.vscht.cz/uredni-deska/zpracovani-a-ochrana-osobnich-udaju.

 

Návody (září - prosinec 2015)

návody na práce Chemického kroužku j  

Návody (únor - červen 2016)

Návody (září - prosinec 2016)

Návody (březen - červen 2017)

Návody (září - prosinec 2017)

Návody (březen - červen 2018)

Návody (září - prosinec 2018)

Návody (březen - červen 2019)

Návody (září - prosinec 2019)

Návody (březen - červen 2020)

Návody či hesla lze získat po domluvě na chemicky.krouzek@vscht.cz

Chemický kroužek

Logo - červené v kroužku
Logo - čené bez písma
Logo-černobílé
Logo - červené bez písma
P6150072
DSC03548
Chemický kroužek - Bubeneč (29 of 42)
CHK 3 - zima 2016
Oxygenační kapacita 2
Oxygenační kapacita 1
Koagulace vody 2
Koagulace vody 1
Hopík 1
Hra se světlem 1
Anička a věda v kuchyni
Anička a věda v laborce
Anička v laboratoři
Voňavá chemie1
Voňavá chemie 4
Voňavá chemie 2
Voňavá chemie 3
Příprava medailových forem 1
Drahoš v kuchyni
Hořící methan
Kapalný dusík
Školení BOZP2
Školení BOZP1
Pipetování
Spálené kalorie
Titrování
Vážení
Barevná chemie 1
Barevná chemie 3
Barevná chemi 2
Farmaceutická chemi 2
Chemie hrou - barevna sopka
Forenzní analýza - otisky
Forenzní analýza 2016
Exkurze MITAS červen 2016
BOZP skoleni
Úvodní hodina
Závěrečná hodina červen 2016
Chemie hrou
Chemie hrou - balonky
Chemie hrou
DSC03653
DSC03561
WP_20170614_010
P6150064
P6150012
P6150030
DSC_2605
DSC_2566
IMG_9666a
IMG_9580
IMG_9584
IMG_9592
Chemický kroužek - Bubeneč (40 of 42)
Chemický kroužek - Bubeneč (42 of 42)
Chemický kroužek - Bubeneč (41 of 42)
Chemický kroužek - Bubeneč (23 of 42)
Chemický kroužek - Bubeneč (15 of 42)

Aktualizováno: 4.9.2020 22:25, Autor: chemicky.krouzek@vscht.cz

Kontakt:

Ing. Dana Bílková
Chemický kroužek
VŠCHT Praha
Technická 5
166 28 Praha 6
IČO: 60461373
DIČ: CZ60461373
Tel: 220 444 443
chemicky.krouzek@vscht.cz

PŘIHLAŠOVADLO
LETÁČEK

×


VŠCHT Praha
Technická 5
166 28 Praha 6 – Dejvice
IČO: 60461373
DIČ: CZ60461373

Datová schránka: sp4j9ch

Copyright VŠCHT Praha
Za informace odpovídá Oddělení komunikace, technický správce Výpočetní centrum

VŠCHT Praha
na sociálních sítích
zobrazit plnou verzi