Prosím čekejte...
Nepřihlášený uživatel
logo VŠCHT
Nacházíte se: VŠCHT Praha  → Studium → Zázemí pro studenty
iduzel: 675
idvazba: 1943
šablona: stranka_obrazek
čas: 2.12.2022 04:31:10
verze: 5243
uzivatel:
remoteAPIs:
branch: trunk
Server: 147.33.89.150
Obnovit | RAW
iduzel: 675
idvazba: 1943
---Nová url--- (newurl_...)
domena: 'www.vscht.cz'
jazyk: 'cs'
url: '/studium/pro-studenty'
iduzel: 675
path: 1/4111/942/994/1012/675
CMS: Odkaz na newurlCMS
branch: trunk
Obnovit | RAW

Zázemí pro studenty

studenti43

Koleje 

Správa účelových zařízení (SÚZ) VŠCHT Praha má pro ubytování studentů k dispozici přes 1 500 lůžek v areálu na Jižním městě v objektech Sázava a Volha. Místa na kolejích jsou schvalována na základě žádostí, které jsou vyhodnocovány podle kritérií schválených pro daný akademický rok. Hlavním kritériem je doba cestování z bydliště do školy podle jízdních řádů veřejné dopravy.

Pravidla pro žádost o ubytování na další rok bývají zveřejněny zpravidla v březnu.

 

Učebny

V současné době dochází k rekonstrukci učeben, zcela nové posluchárny jsou vybaveny moderní technikou. Nedávno proběhla rekonstrukce velkých poslucháren v budově B a rekonstrukce posluchárny AI. Samozřejmostí jsou také vybavené počítačové učebny.

 

Studovny

VŠCHT Praha nabízí studentům ve svých budovách prostory pro setkávání a učení se ve volných chvílích mezi přednáškami.

  • Respirium v budově B (včetně šatny, mikrovlnky) - přístup z přízemí (mapa)
  • Předsálí posluchárny AI (přístup z mezipatra mezi přízemím a prvním patrem - mapa)
  • Nové respirium v Zikově ulici (místnosti s původním označením ZB1-250 a ZB1-249
  • Setkávací koutek se stoly na ÚPŘT (3. poschodí budovy A, naproti místnosti A335),

Studenti si také mohou rezervovat pro své setkávání (spolupráce na projektech, různé studentské aktivity, činnost studentských spolků) studovnu K1 (mapa).

Volně přístupné počítače jsou umístěny v místnosti ZB1-238 v Zikově budově mezi učebnou B15 a respiriem.  Volně přístupné počítače, určené zejména pro tisk, jsou studentům přístupné v kopírovacím centru (suterén budovy B - místnost S82). Prostory jsou otevřené denně od 7:30 do 19:30 (v pátek se zavírá v 17:45).

Studenti VŠCHT Praha se můžou zdarma registrovat do NTK (národní technické knihovny) a využívat širokou paletu jejích služeb, včetně studoven a to i individuálních, které je možné rezervovat i na den nebo týden.

Laboratoře

V současné době dochází k postupné rekonstrukci laboratoří. Nové laboratoře jsou moderně vybaveny a poskytují dostatečné zázemí pro potřeby našich studentů. Také škola neustále rozšiřuje přístrojové vybavení. Standardem dnes již je např. 3D tiskárna.  

Menzy

V Dejvicích je možné navštěvovat menzy ČVUT, výpočetní centrum VŠCHT automaticky aktivuje identifikační kartu studenta pro použití v těchto menzách. Na jakékoli pokladně je poté možné vložit na kartu peníze – minimální vklad je 50 Kč.

Menza se nachází také v koleji Volha v areálu kolejí na Jižním Městě. Zde je možné docházet také na večeře. 
Studentská cena jídla se pohybuje od 50 Kč.
Jídelníčky na každý den jsou k dispozici online.

Kromě stravování v menzách studenti mohou přímo v areálu školy zakoupit potraviny ve školních bufetech či automatech. V okolí školy se nachází také mnoho restaurací a cenově výhodným poledním menu. 

V areálu kolejí se nachází pizzerie a hudební klub Blanice. 

Poradenské a kariérní centrum

Poradenské a kariérní centrum pomáhá studentům od počátku studia až po úspěšný start kariéry po absolvování. Na začátku studia vám můžou poradit tutoři - starší studenti. Využít můžete široké nabídky různých kurzů a podpůrných aktivit pro úspěšné vzdělávání nejen v chemii. Pro studenty se speciálními potřebami zajišťuje centrum poradentsví a veškeré potřebné služby studentům. 

Výpočetní centrum

Ve výpočetním centru se dozvíte, jak se připojit ke školní WiFi nebo přímo k počítačové síti z domova či z kolejí. Výpočetní centrum se také stará o výdej identifikačních a ISIC karet. 

Knihovna ChemTK

ChemTK je název spojené knihovny VŠCHT Praha a Národní technické knihovny. Tuto knihovnu provozuje NTK. Studenti a zaměstnanci VŠCHT mají výhodnější podmínky k výpůjčkám z fondu VŠCHT. Studenti se s platnou studentsku kartou v NTK registrují zadarmo. Mohou poté využívat prostory NTK ke studiu, nebo si dokonce pronajímat týmové studovny za zvýhodněnou cenu 50 Kč za hodinu. VŠCHT také disponuje rozšířeným přístupem k elektronickým informačním zdrojům. 

V budově NTK najdete také zajímavý kulturní program určený studentům. Nachází se zde kino a galerie. 

Více informací

Centrum informačních služeb

Centrum informačních služeb spojuje vydavatelství, knihovnu ChemTK a provozuje některé interní IT služby pro studenty. Zároveň se toto oddělení stará o webové stránky školy, obrazovky a různé další způsoby šíření informací po škole i mimo ni.

Vydavatelství vydává skripta a odborné publikace. Většinu skript můžete využít ke svému studiu v elektronické podobě pomocí elektronického studijního portálu E-learning. Tradiční zvyklostí je nákup použitých skript od studentů vyšších ročníků, hojně inzerovaných na školních a kolejních nástěnkách. Každoročně se také konají burzy skript. Skripta z fondu VŠCHT Praha si můžete zapůjčit v Národní technické knihovně, kam se jako student VŠCHT Praha zaregistrujete zadarmo. Zakoupit nová skripta je možné v Univerzitním knihkupectví v areálu NTK. Vydavatelství také část skript zpřístupnilo online

Respirium

Respirium se zrodilo na jaře 2006, slouží k odpočinku a přečkání doby mezi jednotlivými hodinami výuky. Nachází se v budově B, v přízemí napravo od turniketů.
Respirium je pokryto Wi-Fi signálem. Signál najdete i v okolí respiria, kde jsou lavičky k sezení. V respiriu se nachází také šatna, kde je možné zdarma odložit svá zavazadla po dobu výuky.

V nejbližší době bude zařízeno respirium i v budově A ve vstupním prostoru posluchárny AI.

Klub Carbon

Klub Carbon se nachází v suterénu budovy B, napravo od vrátnice je k vidění cedule Carbon, která vás navede správným směrem. Klub nabízí kromě široké škály nápojů také něco malého na zub. Otevírací doba se mění v závislosti na pohybu studentů ve škole (o zkouškovém bývá zkrácená - přesně viz Facebook). Ani zde nechybí Wi-Fi signál. Více informací sledujte na facebooku.

Rekreační zařízení

VŠCHT má pro své studenty a zaměstnance rekreační zařízení v Peci pod Sněžkou a Jáchymově. Podrobnější informace, ceník a fotografie jsou na stránkách správy účelových zařízení.

Praha – místo vašich studií

Někdo v Praze žije trvale, někdo se s Prahou během studia sžije natolik, že tu zůstane natrvalo, někdo tu stráví pouze svá studentská léta, někoho neláká vůbec. V každém případě je Praha na studentský život výborně připravena. Argumenty o vyšších nákladech spojených se studiem tady ve srovnání s jinými městy nejsou na místě, pokud jsou vyšší, pak jen mírně, a to je více než vyváženo zajímavými možnostmi uplatnění již během studia a koneckonců i po něm.

VŠCHT Praha nabízí svým studentům možnost výdělku přímo ve škole a zároveň tak získání praxe využitelné nejen během studia, ale hlavně následně při hledání zaměstnání. Již od prvního ročníku je možné se na vybraných ústavech ucházet o místa laboranta nebo pomocné vědecké síly, které jsou ve srovnání s běžnými studentskými brigádami lépe hodnoceny.

Studenti chemie v Praze doporučují

  • modrá - kde se najíte
  • žlutá - kavárny
  • červená - bary & hospody
  • zelená - parky & vyhlídky

Doporučujeme si mapu zvětšit.

Koleje Jižní Město

interiér
kolej Volha
koleje Jižní Město
koupelna
kuchyně
nezrekonstuovaný pokoj
pokoj po rekonstrukci
vstupní hala

Učebny

poslucharna04
poslucharna06
poslucharna13
prednaska02
prednaska09
prednaska18

Laboratoře

chobotix05
chobotix13
chobotix16
chobotix23
laborator_bafa05
laborator_bafa08
laborator_bafa14
laborator_bafa47
pivovar04

Knihovna ChemTK

NTK - Macocha
NTK - interiér
NTK

Respirium

respirium6
studenti43
studenti56

Club Carbon

carbon09
studenti34
studenti37

Rekreační zařízení

Jáchymov interiér
Jáchymov
Pec interiér
Pec pod Sněžkou

Aktualizováno: 10.11.2022 14:30, Autor: Oddělení komunikace

VŠCHT Praha
Technická 5
166 28 Praha 6 – Dejvice
IČ: 60461373
DIČ: CZ60461373

Datová schránka: sp4j9ch

Copyright VŠCHT Praha
Za informace odpovídá Oddělení komunikace, technický správce Výpočetní centrum

VŠCHT Praha
na sociálních sítích
zobrazit plnou verzi