Prosím čekejte...
Nepřihlášený uživatel
logo VŠCHT
Nacházíte se: VŠCHT Praha  → Hodina moderní chemie → Hodiny moderní chemie distanční formou
iduzel: 54072
idvazba: 62553
šablona: stranka
čas: 17.6.2024 06:44:26
verze: 5420
uzivatel:
remoteAPIs:
branch: trunk
Server: 147.33.89.153
Obnovit | RAW
iduzel: 54072
idvazba: 62553
---Nová url--- (newurl_...)
domena: 'www.vscht.cz'
jazyk: 'cs'
url: '/hmch/54072'
iduzel: 54072
path: 1/4111/942/994/1015/1313/1319/4184/54072
CMS: Odkaz na newurlCMS
branch: trunk
Obnovit | RAW

Hodiny moderní chemie distanční formou

Projekt „Hodina moderní chemie“ popularizuje chemii a moderní chemické obory, a tím se snaží přiblížit chemii studentům středních a základních škol. Zástupci VŠCHT Praha objasňují nejnovější trendy v chemii a především ukazují praktické aplikace chemie, bez kterých se neobejde náš každodenní život. Hodina v prezenční formě je velmi interaktivní, probíhá formou dialogu s množstvím pokusů, které jsou předvedeny v průběhu hodiny.

Připravujeme pro vás hodiny moderní chemie distanční formou, abychom vám zpříjemnili dlouhé chvíle koronténové.

Pro žáky středních škol připravujeme v rámci HMCH on-line videa s tématy běžných Hodin moderní chemie.

Pro žáky základních škol připravujeme pořad Chemikem doma, díky kterému se žáci dozví, jak se takovým chemikem doma stát.

chemikem doma_logo (originál)logo_na_web (originál)

První říjen byl zvolen jako mezinárodní den kávy. S postupujícím věkem si většina z nás nedokáže představit svůj den bez kávy. Nejznámější bioaktivní složkou je kofein, ale v kávě je mnoho dlaších zajímavých látek. S pracovním návodem si můžete vyzkoušet tak trochu chemickou přípravu kávy a dozvědět se o ní i něco navíc.

Jak jinak oslavit Světový den životního prostředí 5. 6. než experimenty! Stáhněte si pracovní návod Ne vždy vře voda při 100 °C a užijte si další vodní experiment. Nafoťte vaší „aparaturu“ a napište nám výsledky Příkladu. Vše nám můžete zasílat na chemicky.krouzek@vscht.cz. Hodně zdaru vám přeje VŠCHT Praha.​​​​​​​

Den dětí je oblíbený u všech ratolestí. Stáhněte si pracovní návod Chemie hrou na doma a užijte si 1. 6. zábavnou experimentální formou. Své výtvory a odpovědi na otázky nám můžete poslat vyfotografované nebo natočené na chemicky.krouzek@vscht.cz. Hodně zdaru vám přeje VŠCHT Praha.​​​​​​​

Mezinárodní den čaje se slaví 21.5. Stáhněte si pracovní návod Čajový dýchánek s experimenty a užijte si čaje netradiční formou. Své produkty nám můžete poslat vyfotografované nebo natočené na chemicky.krouzek@vscht.cz. Hodně zdaru vám přeje VŠCHT Praha.​​​​​​​

Světový den koktejlů se slaví 14.5. Pojďte si připravit své domáci virgin koktejly. Stáhněte si pracovní návod Koktejly a užijte si tekuté dobroty ve všech chutích! Své nafocené experimenty nám můžete poslat na chemicky.krouzek@vscht.cz! Hodně zdaru vám přeje VŠCHT Praha.

Světový den monitoringu diabetiků se slaví 14.4. Pojďte cukr použít zábavně a hravě! Stáhněte si pracovní návod Cukry a užijte si cukr ve své parádě! Své nafocené experimenty nám můžete poslat na chemicky.krouzek@vscht.cz! Hodně zdaru vám přeje VŠCHT Praha.

Mezinárodní den kosmonautiky se slaví 12. 4. a my vám přinášíme odpovědi na otázky, jak si vyrobit domácí raketu nebo raketový motor? Stáhněte si pracovní návod Raketové motory a užijte si výlet do vesmíru! Můžete si též pustit video Jak si vyrobit raketový motor, které vzniklo v rámci Noci vědců 2020. Své natočené experimenty nám můžete poslat na chemicky.krouzek@vscht.cz! Hodně zdaru vám přeje VŠCHT Praha.

Jaké experimentování si můžete užít s mrkví - výtečnou potravinou? A kdy se slaví světový den mrkve? Stáhněte si pracovní návod Mrkev v hlavní roli a užijte si pokusy plné oranžové barvy. Své vyfocené výtvory a odpovědi na otázky nám můžete poslat na chemicky.krouzek@vscht.cz! Hodně zdaru vám přeje VŠCHT Praha.

Jak vzniká duha? A jak si ji můžeme zviditelnit doma? Stáhněte si pracovní návod Domácí duha a užijte si duhové barvy! Podělte se s námi o svůj výtvor! Vyrobte domácí duhu. Své vyfocené výtvory nám můžete poslat na chemicky.krouzek@vscht.cz! Hodně zdaru vám přeje VŠCHT Praha.

Co je to chromatografie? A jak se dá využít nejen během Velikonoc? Stáhněte si pracovní návod Velikonoce s chromatografií a užijte si zajímavé obrázky! Podělte se s námi o svůj výtvor! Vyrobte si velikonoční chromatografický obrázek. Své vyfocené výtvory nám můžete poslat na chemicky.krouzek@vscht.cz! Hodně zdaru vám přeje VŠCHT Praha.

Co je to solarografie? A jak si vyrobit parádní fotografii bez fotoaparátu? Stáhněte si pracovní návod Solarografie a užijte si nádherné obrázky! Jakou cameru obscuru jste si vyrobili? Své vyfocené výtvory nám můžete poslat na chemicky.krouzek@vscht.cz! Hodně zdaru vám přeje VŠCHT Praha.

Jak si vyrobit koupelové bomby? A co při jejich vhození do vody vzniká? Stáhněte si pracovní návod Koupelové bomby a užijte si relexační vanu! Jaké barvy a formičky jste zvolili? Své vyfocené výtvory nám můžete poslat na chemicky.krouzek@vscht.cz! Hodně zdaru vám přeje VŠCHT Praha.

Co je to povrchové napětí? A jak může vypadat takový výbuch barvy? Stáhněte si pracovní návod Výbuch barvy a užijte si domácí pečení! Jaké barvy jste zvolili? Své vyfocené výtvory nám můžete poslat na chemicky.krouzek@vscht.cz! Hodně zdaru vám přeje ČZU v Praze a VŠCHT Praha.

tamin C? V jaké kapalině je rozpustný a v jaké zase ne? Stáhněte si pracovní návod Rozpustnost vitaminu C a užijte si zábavné šumění! Své vyfocené výtvory nám můžete poslat na chemicky.krouzek@vscht.cz! Hodně zdaru vám přeje ČZU v Praze a VŠCHT Praha.

Co znamená plastický? A jak si takovou zvláštní plastelínu vxrobit doma? Stáhněte si pracovní návod Plastelína a užijte si zábavné plastění! Své vyfocené výtvory nám můžete poslat na chemicky.krouzek@vscht.cz! Hodně zdaru vám přeje ČZU v Praze a VŠCHT Praha.

Jak si doma připravit správné těsto? A jak upéct ty nejlepší muffiny? Stáhněte si pracovní návod Těsto aneb Jak na muffiny a užijte si domácí pečení! Jakou mouku jste zvolili? A kolik jí bylo? Jaké muffiny se vám podařilo upéct? Své vyfocené výtvory nám můžete poslat na chemicky.krouzek@vscht.cz! Hodně zdaru vám přeje VŠCHT Praha.

Jak funguje zubní pasta a proč je dobré čistit si zuby? Stáhněte si pracovní návod a užijte si Chemikovu bezfluoridovou domácí zubní pastu! Jaké aroma jste do své pasty přidali? Své vyfocené výtvory nám můžete poslat na chemicky.krouzek@vscht.cz! Hodně zdaru vám v koronténě přeje VŠCHT Praha.

Jaké to je upéct si domácí chléb? Stáhněte si recept alias pracovní návod a užijte si Chemikův chléb! Jaký typ chleba se vám podařilo upéct? Své vyfocené výtvory nám můžete poslat na chemicky.krouzek@vscht.cz! Hodně zdaru vám v koronténě přeje VŠCHT Praha.

Máte rádi čokoládu? A rádi pečete? Tak je tato informace právě pro vás! Přinášíme vám pracovní návod a přejeme vám, abyste si užili Chemikovy brownies! Jak se vám podařilo brownies upéct? A kdo všechno je ochutnal? Své vyfocené výtvory nám můžete poslat na chemicky.krouzek@vscht.cz! Hodně zdaru vám v koronténě přeje VŠCHT Praha.

Chcete si doma zpříjemnit dlouhé chvíle u počítače hrou a zároveň se i něco naučit? Projděte stránky STEP - krok k popularizaci vědy a výzkumu a užijte si 40 INFOGRAFIK! Jaká infografika vás překvapila? Kterou jste si oblíbili? A u které jste si jen opakovali, co již znáte? Své odpovědi nám můžete poslat na chemicky.krouzek@vscht.cz! Hodně zdaru vám v koronténě přeje VŠCHT Praha.

Jak jste na tom s chemickými prvky? Nebaví vás se je šprtat nazpaměť? Nezoufejte a učte se hrou! Užijte si PRVKOVÉ PEXESO, které si díky Mezinárodní chemické olympiádě můžete zahrát i on-line, případně si stáhnout a vytisknout základní verzi! Za jaký nejkratší čas se vám podařilo pexeso dohrát? Svou odpověď nám můžete poslat na chemicky.krouzek@vscht.cz! Hodně zdaru vám v koronténě přeje VŠCHT Praha.

Milujete mléčné výrobky? A konkrétně sýry? Chcete si takovou dobrotu udělat sami doma? Užijte si SÝRY S CHEMIÍ. Stáhněte si Návod na výrobu domácího tvarohového sýra. Své produkty a popis jejich chuti nám můžete poslat vyfotografované nebo natočené na chemicky.krouzek@vscht.cz! Dobrou chuť v koronténě přeje VŠCHT Praha.

Chcete si doma zpříjemnit koronténu? Máme pro vás tip! Užijte si VATU S CHEMIÍ! Stáhněte si Návod na výrobu ručně tažené cukrové vaty. Své výtvory a experimentování nám můžete poslat vyfotografované nebo natočené na chemicky.krouzek@vscht.cz! Obalené nervy v koronténě přeje VŠCHT Praha.

Užijte si VELIKONOCE s CHEMIÍ! Stáhněte si pracovní návod, vyplňte pracovní list a zašlete nám své výtvory vyfotografoavné nebo natočené na chemicky.krouzek@vscht.cz a získejte odměnu! Veselé Velikonoce přeje VŠCHT Praha.

Erika Stávková, k4A (nižší g), GOAH Hodonín (originál)

autorka: Erika Stávková, Gymnázium a Obchodní akademie Hodonín (k4A)

 

 ◳ CHK - Karin Miklóšová- Gymnázium Thomase Manna - Brownies (jpg) → (originál)

autorka: Karin Miklóšová, Gymnázium Thomase Manna (CHK)

 ◳ orlen-unipetrol (png) → (šířka 215px) Partnerem a podporovatelem Hodiny moderní chemie distanční formou je společnost ORLEN Unipetrol, která je již od roku 2002 strategickým partnerem VŠCHT Praha.  
Aktualizováno: 3.2.2022 23:50, Autor: Jan Kříž

KONTAKT

VŠCHT Praha
Technická 5
166 28 Praha 6 – Dejvice
IČ: 60461373
DIČ: CZ60461373

Copyright VŠCHT Praha
Za informace odpovídá Oddělení komunikace

Mapa webu
Sociální sítě
zobrazit plnou verzi